Bilgi Evleriyle, Bilgiye Erişim Kolay ve Ücretsiz

Nurettin Topçu Bilgi Evi; okuma salonu, muhtarlık ofisi, kapalı otopark, taziye evi, atölyeler, bay ve bayan mescidi, eğitmen salonu, kütüphane...

Bilgi Evleriyle, Bilgiye Erişim Kolay ve Ücretsiz


Bilgi, Bilgi Evleriyle Ayağınızın Altında


Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin 14 ayrı noktasında yapımı devam eden Bilgi Evleri Projesi’nin ilki Şükrüpaşa Nurettin Topçu Bilgi Evi’nin açılışı gerçekleştirilerek faaliyetlerine başladı.

Bilgi; insanlığın tek hazinesidir. Bilgi; geliştirilir, saklanır, kullanılır, çoğaltılır, paylaşılır ve etkinleştirilir. Bir bilgi ve kültür şehri olan Erzurum’da vatandaşların bütün ihtiyaçlarına cevap vermeyi amaçlayan Bilgi Evleri Projesi, bilgiye erişimi sağlayan düşünce ile oluşturulmuş.

Nurettin Topçu Bilgi Evi; okuma salonu, muhtarlık ofisi, kapalı otopark, taziye evi, atölyeler, bay ve bayan mescidi, eğitmen salonu, kütüphane, oturma ve dinlenme alanları ve diğer sosyal donatı alanlarından oluşuyor.

Nurettin Topçu Bilgi Evi


Bilgi Evleriyle Ücretsiz Birçok Kurs Seçeneği

Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen bilgi evinde, tamamı ücretsiz olan; bağlama, gitar, keman, Osmanlıca, Arapça İngilizce, diksiyon, tezhip, hat, filografi, iş sağlığı ve güvenliği, hasta kabul gibi kurslar düzenleniyor. Eğitmenler Milli Eğitim Müdürlüğü’nce karşılanmakta olup, kurslar sonrasında Bakanlık onaylı sertifika veriliyor. Kurslar haftaiçi ve haftasonu, sabah ve öğle grupları şeklinde gerçekleştiriliyor.


Kütüphane ve Kreş Hizmetleri

Halka açık olan kütüphane ve ders çalışma ortamı 08.00 ile 23.30 saatleri arasında hizmet sunuluyor. 0-6 yaş grubu için kreş hizmetleride yapılan bilgi evlerinde, ailelere çocuk gelişimi noktasında katkı sağlanıyor.


İnternet Olmayan Hane Kalmadı Önceki Yazı

İnternet Olmayan Hane Kalmadı

Erzurum EYOF'a Hazır Sonraki Yazı

Erzurum EYOF'a Hazır

Yorum Yazın

Yorumlar

zehra

Pazar günleri açık oluyor mu?

Büşra sevinç

Evet haftanın 7 günü açık

Tugba

Acaba bilgisayar kurslarına şuan başvurabilirmiyiz ?

Abdulkadir

11 yas kara kalem kursu varmi acaba kardesim icin yardimci olurmusunuz

Samet

Ne yazik ki böyle güzel bir bilgi evinde kitap ödünç almak yasak.

emirhan

acaba kurs olarak neler war