18 Haziran 2019 Salı 16:28
23.93° Parçalı Bulutlu (YUMUŞAK HAVA)
Güreşçi Ertürk'ün Hedefi Tokyo 2020Spor

Güreşçi Ertürk'ün Hedefi Tokyo 2020

2 Şubat 2017 23:08


Büyükşehir'li Güreşçiler Rakiplerine Minderi Dar Etti

 

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü’nün milli sporcusu Murat Ertürk, kardeşi Ahmet Ertürk ile katıldığı U23 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye şampiyonu oldu.

Balıkesir’de düzenlenen şampiyonada gümüş madalya kazanan Büyükşehir’in diğer pehlivanı Ahmet Ertürk, memleketine gelir gelmez kardeşiyle birlikte antrenmana çıktı. Türkiye Güreş Federasyonu tarafından gerçekleştirilen şampiyonada Erzurum’un gururu olan Ertürk kardeşler, minderi rakiplerine dar etti. Kazandıkları altın ve gümüş madalyaları Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e armağan etti.


Avrupa Şampiyonasına Hazırlanıyor!

29-30 Mart’ta Macaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Murat Ertürk, haftanın 6 günü antrenman yapıyor. Daha önce katıldığı Avrupa Şampiyonası’nda gümüş madalya kazanarak Türkiye’nin gururu olan milli sporcu Murat Ertürk, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, “Kardeşimle birlikte katıldığımız Türkiye Şampiyonası’nda altın ve gümüş madalya kazandık. Başarımızı Başkanımıza armağan ettik. Başkanımız Mehmet Sekmen’in himayesinde Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü başarıdan başarıya koşuyor. Spora her türlü desteği sunan Başkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.


Hedefi Tokyo 2020

“Hedefim Tokyo 2020’de altın madalya kazanmak” diyen Türkiye Şampiyonu Ertürk, “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü çatısı altında spor hayatımı sürdürüyorum. Hedefim; Tokyo’da 2020 yılında yapılacak olan Yaz Olimpiyat Oyunları’nda ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmaktır. Bunun için gece gündüz demeden çalışıyorum” diye konuştu. Bu arada Ertürk kardeşler, Büyükler Serbest A Milli Takımı’nda yer alarak 15 Şubat’ta İran’da yapılacak olan Dünya Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek. 

EYOF'ta Hedef Zirve!
EYOF'un İlk Akreditasyonu, Kar Beyaz'da

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.