Erzurumlular Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar Yaşadılar

Sanatçı Mehmet Çalmaşır ve yönetimindeki Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, "Kahramanlık Türküleri"ni seslendirdi.

Erzurumlular Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar Yaşadılar


Erzurum Büyükşehir Belediyesi şehrin sosyal ve kültür hayatına yön vermeye devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, “Kahramanlık Türküleri”ni seslendirdi.

Sanatçı Mehmet Çalmaşır’ın yönetimindeki koronun repertuvarında bulunan Çanakkale Türküleri davetlilere duygulu anlar yaşattı. Erzurum Türküleri’nin de seslendirildiği geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Doğan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Çanakkale Deniz Zaferi’ne vurgu yaptı.

Başkan Vekili Doğan, “Çanakkale Muharebeleri’nde vatanımızı özgürlüğe taşımak adına toprağa düşen ve şehitlik mertebesi ile tüm ulusumuzun yüreğinde yerlerini alan şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’nin talimatıyla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü anısına çeşitli programlar düzenledik. Bugün de Kahramanlık Türküleri’ni seslendirerek ecdadımızın verdiği mücadele ve şüheda mertebesine ulaşan şehitlerimizin o destansı kahramanlıklarını anlattık” dedi.

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi


Erzurum'da ''Bu Fuarda İş Var!'' Sloganıyla İstihdam Fuarı Düzenleniyor Önceki Yazı

Erzurum'da ''Bu Fuarda İş Var!'' Sloganıyla İstihdam Fuarı Düzenleniyor

Erzurum İçme Suyu İhtiyacı Ne Durumda? Sonraki Yazı

Erzurum İçme Suyu İhtiyacı Ne Durumda?

Yorum Yazın