23 Şubat 2019 Cumartesi 14:41
0° Parçalı Bulutlu (SAKİN HAVA)
Erzurumlular  Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar YaşadılarKültür

Erzurumlular Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar Yaşadılar

22 Mart 2017 09:50


Erzurum Büyükşehir Belediyesi şehrin sosyal ve kültür hayatına yön vermeye devam ediyor.


Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, “Kahramanlık Türküleri”ni seslendirdi.

Sanatçı Mehmet Çalmaşır’ın yönetimindeki koronun repertuvarında bulunan Çanakkale Türküleri davetlilere duygulu anlar yaşattı. Erzurum Türküleri’nin de seslendirildiği geceye katılan Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mevlüt Doğan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, Çanakkale Deniz Zaferi’ne vurgu yaptı.

Başkan Vekili Doğan, “Çanakkale Muharebeleri’nde vatanımızı özgürlüğe taşımak adına toprağa düşen ve şehitlik mertebesi ile tüm ulusumuzun yüreğinde yerlerini alan şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’nin talimatıyla 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yıldönümü anısına çeşitli programlar düzenledik. Bugün de Kahramanlık Türküleri’ni seslendirerek ecdadımızın verdiği mücadele ve şüheda mertebesine ulaşan şehitlerimizin o destansı kahramanlıklarını anlattık” dedi. 

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi

City Expo 7. Antalya Şehircilik & Tekonoloji Fuarı'nda Erzurum Rüzgârı
Kardeş Kömeği İle Dar Günde Yanımızda Olan Can Azerbaycanlılar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.