23 Şubat 2019 Cumartesi 14:23
0° Parçalı Bulutlu (SAKİN HAVA)
"Sahipsiz Hayvanların Rehabilitasyonu Projesi" Protokol Anlaşması İmzalandıGüncel

"Sahipsiz Hayvanların Rehabilitasyonu Projesi" Protokol Anlaşması İmzalandı

26 Nisan 2017 09:53


Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Atatürk Üniversitesi arasında, “Sahipsiz Hayvanların Rehabilitasyonu Projesi” protokol anlaşması imzalandı.


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından imzalanan protokol ile sokakta yaşayan sahipsiz hayvanların rehabilite edilmesi amaçlanıyor.

İmzalanan protokole göre Büyükşehir Belediyesi tarafından toplanan sahipsiz hayvanlar, belediyeye ait bakımevinde, rehabilite süresince muhafaza edilecek ve rehabilitasyon için Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden yardım alınacak. Aynı zamanda hayvanların ortopedik ve travmatik hastalıkları da yine Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi’nde yapılacak.

Diğer taraftan yapılan anlaşmayla Veteriner Fakültesi öğrencileri, zorunlu stajlarını Büyükşehir Belediyesi hayvan bakımevinde yapabilecekler, ayrıca bu iki kurum tarafından ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik eğitim çalışmaları da yürütülecek. Toplum sağlığının korunması ve hastalıklı sokak hayvanlarını sağlıklarına kavuşturulması amacıyla imzalanan anlaşma iki kurum arasında 1 yıl süreyle geçerli kalacak.

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi

Erzurumlular, Ellerinde Türk Bayrakları ile Karskapı Şehitliğine Yürüdüler
Mehmetçik Vakfı Şehit, Malul ve Gazi Yakınları ile Güçlü Bir Aile

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.