23 Şubat 2019 Cumartesi 07:24
-8° Parçalı Bulutlu (HAFİF ESİNTİ)
2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin Çalışmalar BaşladıGüncel

2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin Çalışmalar Başladı

7 Haziran 2017 12:08


2026 Kış Olimpiyat Oyunları Adaylığı İçin İlk Toplantı Erzurum’da Gerçekleşti


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2026 Erzurum, Erzincan, Kars Kış Olimpiyat Oyunları adaylığı hedefi doğrultusundaki ilk toplantı, Palandöken Dağında bir otelde gerçekleştirildi

Toplantı, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar,  Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve Zehra Taşkesenlioğlu, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erzurum Vali Vekili Ahmet Naci Helvacı, Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu ve Sarıkamış Belediye Başkanı Göksel Toksoy'un katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantı sonunda milletvekilleri valilikler belediyeler üniversiteler ve federasyonlardan oluşan bir yürütme kurulu oluşturulmasına ve bu kuruldaki aşağıdaki temsilcilerin yer alması uygun görüldü. İlgili illerin valiliklerini temsilen Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, ilgili illerin belediye başkanlarını temsilen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ilgili illerin milletvekillerini temsilen Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve tüm kış federasyonlarını temsilen Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar yer aldı.

Toplantı sonunda, ikinci toplantının ise Ankara'da yapılması kararlaştırıldı.

İlçe ve Köylerdeki Şehitlikler Yeniden Düzenlenecek
Adrenalin Yaşamak İsteyenlere Atv Safari ve Go Kart Pisti

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.