Bu Kış İşler Sarpa Sardı, O Adrese Kamyon Kamyon Kar Taşındı!

Erzurum iklim değişikliğinin 2107 yılında zirvesini yaşadı. Çetin kışların yaşandığı Aralık ayını yağmurlu geçirdi. Kış turizminin gözdesi atlama kule

Bu Kış İşler Sarpa Sardı, O Adrese Kamyon Kamyon Kar Taşındı!

Kar Kâr Getireceği Zaman İklim Değişikliği Olursa!

Erzurum iklim değişikliğinin 2107 yılında zirvesini yaşadı. Çetin kışların yaşandığı Aralık ayını yağmurlu geçirdi. Kış turizminin gözdesi atlama kulelerine kamyonlarla kar taşındı.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Üniversiad oyunlarının yapıldığı 2011 yılında kar taşıma sistemi ile kayak pistleri oluşturmuştu. Kurum, 2017 de Konaklı Kayak Merkezi’nden kar taşıyarak, Atlama Kulelerinin INRUNN’larına karlama yaptı.

Kar kış Erzurum Atlama Kuleleri

Kar Timleri İş Başında...

GHSİM’den paylaşılan bilgide, suni karlama sistemi ile rampaların pistlerini kayakla atlamalar için hazır hale getirdiği iletildi. Kar timlerinin, Konaklı Kayak Merkezi’nden taşınan karları atlama kulelerinin INRUNN’larına yerleştirerek, suni karlama sistemi yardımı ile de rampaları atlamalar için hazır hale getirdiği aktarıldı.

Kar kış Erzurum Atlama Kuleleri

İnsan Üstü Gayret Var...

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Kayakla Atlama Kulelerinde yapılan bu çalışma ile ilgili olarak, “Ekibimiz 25 günlük süre içinde ancak hava sıcaklığı bakımından altı gün karlama sistemi yapabildi. Bu kısa sürede insan üstü gayretlerimizle atlama kulelerini atlamalar için hazır hale getirdik. Suni karlama sistemimizle konaklıdan getirdiğimiz karları INRUNN’lara yerleştirdik ve atlama rampalarının pistlerini hazır hale getirdik. Bu süreçte gecesini gündüzüne katan ekibimizi tebrik ediyorum” dedi.

Taglar: Kar , Kış , Erzurum , Inrunn , Konaklı , Kayak , Atlama Kuleleri , Iklim


Erzurum'u Unuttu Denilen Kar Lapa Lapa Yağdı! Önceki Yazı

Erzurum'u Unuttu Denilen Kar Lapa Lapa Yağdı!

Manzara ve Adrenalin: Uzundere Cam Teras Projesi Sonraki Yazı

Manzara ve Adrenalin: Uzundere Cam Teras Projesi

Yorum Yazın