Erzurum'da Şehide Son Görev

Erzurum Şehidini Gözyaşları İle Karşıladı Dualarla Toprağa Verdi...

Erzurum'da Şehide Son Görev

Erzurum Şehidini Gözyaşları İle Karşıladı Dualarla Toprağa Verdi

Erzurum, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'un, Mardin programına eşlik ederken yüksek yerden düşüp ağır yaralanan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan şehidi, Kubilay Karaman’ı havaalanında göz yaşları ile karşıladı, dularla toprağa verdi.

İlk Tören Mardin'de...

Erzurumlu olan Özel Hareket Polis memuru Karaman için ilk olarak Mardin'de tören düzenlendi. Ardından, Erzurum'a getirilen Karaman'ın naaşı Mareşal Fevzi Çakmak Devlet Hastanesi morguna konuldu.

Karaman'ın cenaze namazı, Erzurum Yakutiye İlçesi Narmanlı Camiinde İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula tarafından kıldırıldı. Cenazede, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Vali Seyfettin Azizoğlu ile Ak Parti Erzurum Milletvekilleri Mustafa Ilıcalı, Zehra Taşkesenlioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9'uncu Kolordu Komutanı Tuğgenaral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar ve diğer protokol mensupları ile binlerce vatandaş saf tuttu.

Karaman'ın naaşı dualarla Asri Mezarlık içerisindeki polis şehitliğinde toprağa verildi.

Erzurum'da Şehide Son Görev

Erzurum'da Şehide Son Görev

Erzurum'da Şehide Son Görev

Taglar: Kubilay Karaman, Erzurum, Şehit, Narmanlı Cami, Vali Seyfettin Azizoğlu, Kültür Ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ,


1520 Tarihli Kayıtlarda Erzurum'da 12 Mahalle Bulunuyordu, İşte İsimleri! Önceki Yazı

1520 Tarihli Kayıtlarda Erzurum'da 12 Mahalle Bulunuyordu, İşte İsimleri!

Erzurum'da, Kabristanda Hangi Ağaç Tutar? Sonraki Yazı

Erzurum'da, Kabristanda Hangi Ağaç Tutar?

Yorum Yazın