Nihat Hatipoğlu İle Binbir Hatim Programı!

'Asırlık, Binbir Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?'

Nihat Hatipoğlu İle Binbir Hatim Programı!

‘1001 Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?’

Erzurum'da, Pir Ali Baba tarafından başlatılan, yaklaşık 500 yıllık bir gelenek olan Binbir Hatim geleneği, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezinde gerçekleşecek bir programla gündemde. Etkinlik akıllara ‘1001 Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?’ sorusunu getiriyor.

1001 hatimler Erzurum’da, bela ve musibetlerden muhafaza için asırlarıdır okuna geliyor. Erzurumlu Pir Ali Baba tarafından 1500'lü yıllarda başlatılan Binbir Hatim programı, birinci dünya savaşı sıralarında kesintiye uğrasa da Erzurum Müftüsü Hacı Muhammed Sadık Solakzade zamanında tekrar başlamış olup günümüze kadar devam ede gelmektedir.

Nihat Hatipoğlu İle Binbir Hatim Programı!

İşte Akıllara Soru İşareti Düşüren O Program!

Erzurum Yakutiye ilçesi MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, 13 Ocak Pazar günü saat: 15.00’da, Muhammet Ahmet Fesçioğlu ve Fırat Türkmen, ‘MNG’de Buluşalım’ sloganı ile ‘Nihat Hatipoğlu ile Binbir Hatim’ etkinliği düzenliyor.

Nihat Hatipoğlu İle Binbir Hatim Programı!

Etkinliğin İçeriği Hakkında Bilgi Verilmiyor!

Öte yandan etkinliğin ilan edildiği billboardlarda içerik hakkında bilgi paylaşılmamıştır.

'Binbir Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?'

Taglar: Binbir Hatim, Gelenek, Pir Ali Baba, Erzurum, Erzurum Mng, Mng Alışveriş Ve Yaşam Merkezi, 1001 Hatim, Müftü Hacı Muhammed Sadık Solakzade, Nihat Hatipoğlu, Muhammet Ah


Yola Çıkmadan Arkanızdan Su Döktürün ve Bunlara Dikkat Edin! Önceki Yazı

Yola Çıkmadan Arkanızdan Su Döktürün ve Bunlara Dikkat Edin!

Türkiye'nin En Çok Kar Yağan İlleri Sonraki Yazı

Türkiye'nin En Çok Kar Yağan İlleri

Yorum Yazın

Yorumlar

Fırat akkus

Fırat akkus

Hayatınız bosluklarla dolu yemin ederim haberin metnine bakın acemiler noldu mng den bişey koparamadınız mı adamlar yazmıs halka 1001 hatimi anlatacaklar işte ne istiyosunuz cumadan cumaya namaza gidenler öğrenirsiniz işte geleneğin amacını tarifini mng ye allah yardım etsin sizin gibi zavallılarla ugrasıyor