20 Mart 2019 Çarşamba 01:50
-9° Açık Hava (SAKİN HAVA)
Söylem Değişti, Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı!Güncel

Söylem Değişti, Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı!

7 Ocak 2019 19:28

‘1001 Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?’ Sorusu Cevap Buldu!

Erzurum'da, Pir Ali Baba tarafından başlatılan, yaklaşık 500 yıllık bir gelenek olan Binbir Hatim, MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezinde gerçekleştirileceği ilan edilen programla gündeme gelmişti. Etkinlik akıllara ‘1001 Hatim Geleneği Amacı Dışına Mı Çıkıyor?’ sorusunu getirmişti.

Gelinen noktada MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezi billboardlarda, ‘Nihat Hatipoğlu ile 1001 Hatim’ söylemi yerine ‘Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı’ değişikliğine gitti.

Erzurum Yakutiye ilçesi MNG Alışveriş ve Yaşam Merkezinde, 13 Ocak Pazar günü saat: 15.00’da, Muhammet Ahmet Fesçioğlu ve Fırat Türkmen, ‘MNG’de Buluşalım’ sloganı ile ‘Nihat Hatipoğlu ile Hasbihal Zamanı’ etkinliği düzenliyor.

Söylem Değişti, Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı!

1001 Hatim Hakkında  

1001 hatimler Erzurum’da, bela ve musibetlerden muhafaza için asırlarıdır okuna geliyor. Erzurumlu Pir Ali Baba tarafından 1500'lü yıllarda başlatılan Binbir Hatim programı, birinci dünya savaşı sıralarında kesintiye uğrasa da Erzurum Müftüsü Hacı Muhammed Sadık Solakzade zamanında tekrar başlamış olup günümüze kadar devam ede gelmektedir.

Söylem Değişti, Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı!

Nihat Hatipoğlu İle Hasbihal Zamanı!

Erzurum TÜYAP 2019 Fuar Takvimi
Nihat Hatipoğlu İle Binbir Hatim Programı!

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.