Vali Açıkladı, Erzurum'a Hilton Geliyor!

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurumluların uzun süredir beklediği 5 yıldızlı otelin ihalesinin tamamlanacağı müjdesini verdi.

Vali Açıkladı, Erzurum'a Hilton Geliyor!

17 Ay İçerisinde Faaliyete Geçecek!

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurumluların uzun süredir beklediği 5 yıldızlı otelin ihalesinin yakında tamamlanacağı müjdesini verdi.

Vali Memiş, "Erzurum'da içinde kayak severlerin elbiselerini giydiği kayak odalarının da olacağı 5 yıldızlı Hilton Oteli yapılacak. Otel 17 ay içinde faaliyete geçecek. Yatırımcısı hazır olan beş yıldızlı otel şehrin içinde olacak. İnşallah baharda temel atılacak." bilgisini paylaştı.

Erzurum'un Anadolu'nun mührü olduğuna vurgu yapan Vali Memiş, hedeflerinin kentte kış turizmini geliştirmek olduğunun altını çizdi. Şehre gelen turist sayısında geçen seneye oranla yüzde 125 artış olduğunu aktardı.

Bu rakamları daha da yukarı çekecekleri üzerinde duran Vali, “Ziyaretçi sayılarımızı arttırmalıyız. Palandöken'in ve buradaki kayak merkezinin insanı çeken müthiş bir enerjisi var. Erzurum olarak bunu başaracak potansiyelimiz var.”

Vali Açıkladı, Erzurum'a Hilton Geliyor!

Erzurum’u 1 Numara Yapacağız…

Erzurum'u kış turizminde Türkiye'de bir numara yapacaklarını kaydeden Vali, “Turizmde yıllık 1 milyon ziyaretçi sayısı hedefliyoruz. Tarihi Ulu Cami, Üç Kümbetler, Lalapaşa, Yakutiye Medresesi ve Erzurum Kalesi'nden oluşan bu bölge Erzurum'un Sultanahmet'idir."

Vali Memiş ayrıca, Yakutiye Belediyesi'nce yürütülen üç kümbetler projesinden övgü ile bahsetti. Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut'ta teşekkür de ederek, "Dileğim bu projenin sürdürülmesi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte bu projeyi inceledik. Her türlü desteği aldık. Bu projenin içinde olduğu, Millet bahçesi projesini gerçekleştirmeliyiz" dedi.

Vali Açıkladı, Erzurum'a Hilton Geliyor!

2018 Temmuz’da KAP’a Açıklama Yapılmıştı…

Reysaş Holding, Erzurum Palandöken Kayak Merkezi’nde yapacağı Hilton Oteli yatırımı için Kamuyu Aydınlatma Platformu’na da (KAP) açıklama yapmış ve "Şirketimizin 09/07/2018 tarih ve 456 nolu Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; Erzurum İli Palandöken İlçesi Solakzade Mahallesi 12579 Ada 1 Parsel üzerinde bulunan T.C.Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne ait 5.169,62 m2'lik arsa 3.105.000-TL bedel ile satın alınmıştır. Alınan arsanın bedelinin yarısı peşin, kalan kısmı 20 eşit taksitte ödenecektir. Söz konusu arsa üzerine yaklaşık 150 odalı 300 yataklı Hilton Otel Binası yapılacak olup, otelin 2019-2020 yılında faaliyete geçmesi planlanmaktadır. Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgilerine sunarız " ifadelerine yer verilmişti.

Kaynak . Erzurum Valiliği


Açılışa Özel Süper İndirimlerle Kese Market Erzurum'da Açılıyor Önceki Yazı

Açılışa Özel Süper İndirimlerle Kese Market Erzurum'da Açılıyor

Eski Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak İçin Son Görev Sonraki Yazı

Eski Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak İçin Son Görev

Yorum Yazın