Sanatçı Ahmet Yenilmez Çanakkale Deniz Zaferi'ni Anlattı

Sanatçı Ahmet Yenilmez, bu sene 102. yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlattı.

Sanatçı Ahmet Yenilmez Çanakkale Deniz Zaferi'ni Anlattı


Erzurum Büyükşehir Belediyesi düzenlediği programla Çanakkale Şehitleri'ni andı.


Yoğun ilginin gösterildiği anma programına Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Genel Sekreter Yardımcısı Ünsal Kıraç ile diğer yetkililer ve vatandaşlar katıldı.


Sanatçı Ahmet Yenilmez, bu sene 102. yıldönümünü kutladığımız Çanakkale Deniz Zaferi'ni anlattı.

Sanatçı Yenilmez öncesi günün anlam ve önemini belirten Başkan Vekili Tavlaşoğlu, "Müslümanlara dünya ve ahiret mutluluğunu vadeden dinimiz, vatan, millet ve devlet gibi kutsal sayılan değerlere büyük önem vermiştir. Bu değerlerin korunmasına çalışırken şehit ve gazi olanlar, Yüce Allah ve Sevgili Peygamberimiz tarafından övülmüştür" dedi. Çanakkale Zaferi'nin aziz milletimizin yeniden dirilişini simgeleyen bir destan olduğunu anımsatan Tavlaşoğlu, şunları kaydetti: "İşte nice şehitler verdiğimiz ve kahramanlık destanlarıyla dolu şanlı tarihimizde öyle dönüm noktaları vardır ki, sadece bizim için değil tüm insanlık için bir abidedir. Çanakkale Savaşı da, böylesine muhteşem destanlardan biridir. Çanakkale Zaferi, yok olacağı tahmin edilen bir milletin, gerektiğinde vatanı uğruna severek ölüme koşmasının anıtlaşmış bir örneğidir. İnanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları, zamanın en güçlü ve donanımlı ordularına karşı koymada en önemli faktörler olmuştur. Bugün bu aziz vatanda canlarından ve namuslarından emin olarak bağımsız bir hayat yaşayan bizler, tüm şehitlerimize ve gazilerimize minnet ve şükran duygularıyla dolu olmalıyız. Yeni nesilleri bu duygularla yetiştirmeliyiz."

Konuşmaların ardından sahne alan Sanatçı Ahmet Yenilmez, Erzurumluları anlattığı kahramanlık destanlarıyla duygulandırdı.

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi

Yorum Yazın