SPOR

Curling'de Erzurum Tarih Yazdı

Curlingde Erzurum Tarih Yazdı
Curling'de Erzurum Tarih Yazdı

Dünya Gençler Curling Yarışmalarında, A Klasmanına yükselen milli curlingçiler, Erzurum'da çiçeklerle karşılandı. Türkiye'nin gurur kaynakları başarıları ile arih yazdılar.

Dünya Gençler B Klasmanı Curling Yarışmalarında hem bayanlarda hem de erkeklerde ikinci olarak A Klasmanına yükselen milli curlingçiler, çifte final yaptı. Bayanlarda ev sahibi İskoçya, erkeklerde de Çin'le karşılaşan Türkiye final müsabakalarını kıl payı kaybederek, ikinci oldu. Hem bayanlarda hem de erkeklerde gümüş kupa ve madalyaları ülkemize kazandıran Milli Curlingçiler Türkiye'ye döndü.

Erzurumlu milli curlingçiler hava limanında çiçeklerle karşılandı. Curlging fatihlerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Muzaffer Şahin, Curling Federasyonu Yöneticileri Ahmet Çelebi ile Murat Akın ve sporcuların aileleri yalnız bırakmadı. B Klasmanı Dünya ikincisi olan curlingçilerin coşkusuna ortak olan katılımcılar, antrenör ve sporcuları kutladılar.

curling oyuncuları erzurum'da


CURLİNGTE GÜMÜŞ KUPALAR TÜRKİYE'NİN

Kafile Başkanı Recep Gürsoy, Antrenörler Ahmet Çelik ve Sadık Topaloğlu yönetiminde İsveç'te yapılan Dünya Gençler B Klasmanı Curling Yarışmalarına katılan milli curlingçiler hem bayanlarda hem de erkeklerde final oyandı. Bayanlarda Türkiye İskoçya ile karşılaşırken, erkekler finalde Çin ile mücadele etti. İki takımımız da ikinci olarak gümüş kupa alırken, A Klasmanına yükselme başarısı gösterdi.

Antrenörler Ahmet Çelik ile Sadık Topaloğlu yönetiminde dünyayı sallayan Milli curlingçiler, ülkemizin gurur kaynağı olurken, buz pistinde adete Türk rüzgarı esti.


TAŞKESENLİGİL; TÜRKİYE TARİH YAZDI

İsveç'te tarih yazan bayan ve erkek sporcuları kutlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, "Belki curlingin başkenti İskoçya, İsveç, Kanada'dır ama, görüyoruz ki, bu sporcular onlarla baş ederek, kendilerini dize getirme başarısı göstermiştir. Büyük zafer elde eden sporcularımızı ve antrenörlerini tebrik ediyorum. Artık Türk sporcuların yeteneği ve kabiliyetleri sayesinde yeni olduğumuz buz sporlarında dünya gençliğine kafa tutmanın gururunu yaşıyoruz. İnşallah, bu sporcularımız A Klasmanında Dünya şampiyonu olacak. Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin ve yönetimine de bu başarıdan dolayı teşekkür ediyorum" dedi,


BÜYÜKŞEHİR CURLİNG OYUNCULARINI UNUTMADI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Spor Müdürü Muzaffer Şahin de, Dünya Gençler B Klasmanı Curling Şampiyonasında bayanlarda ve erkeklerde ikinci olarak gümüş kupayı ülkemize kazandıran sporcuları kutlayarak, "Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen öncülüğünde sporun ve sporcuların yanında olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu büyük başarıda emeği olan herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Milli curlingçiler, konvoy eşliğinde şehre ulaşırken, Büyükşehir Belediyesi'nin Müceldili Konağı'nda onurlarına verdikleri yemeğe katıldılar.

Kaynak; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
15 Ocak 2017 05:09
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol