Araçlarda, Boyasız Göçük Tamirini, Çekiç ile Ritim Tutup Yapan Usta!

Erzurum Ustaları çalışmamızda, bu hafta, oto sanayi sitesinde, boyasız göçükte, Erzurum'da birkaç ustadan biri olan Adem Özmen kameramıza bakıyor.

Araçlarda, Boyasız Göçük Tamirini, Çekiç ile Ritim Tutup Yapan Usta!

O Bir Gevur Boğan Mahalleli

Erzurum Ustaları çalışmamızda, bu hafta, oto sanayi sitesinde, boyasız göçükte, Erzurum'da birkaç ustadan biri olan Adem Özmen kameramıza bakıyor. Kaportası zarar gören kazalarda ilk müdahalenin önemine dikkat çekiyor. Başarılı olmayan ilk müdahalenin insanlarda ölüme araçlarda ise orijinalliğin sona ermesi olarak özetliyor.

Erzurum'un, terzisinden mobilyacısına, berberinden demircisine kadar, ustalarının, sabırla ve el becerileri ile sanatlarından kısa anları sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Bu hafta, birçok ustamız vatandaşa hizmet ettiği sanayideyiz. Bunlar arasından Gevur Boğan Mahalleli genç ustamız Adem Özmen'e misafir oluyoruz.

Mesleğe 10 Yaşında Başlamış...

Çayımızı içiyoruz ve ustamızı tanıyoruz. Adem Usta çok sevdiğini ifade ettiği mesleğine komşu oğlunun vesilesi ile 10 yaşında başlamış. İlk ustası, Dadaş Oto Kaporta'dan Hüseyin Bozkurt olmuş. Burada, çıraklık ve kalfalık derken usta olmuş...

Ustamız, vatan vazifesini yapacağı güne kadar Hüseyin ustanın yanında çalışmış. Askerlik dönüşü ise Elif Oto Kaportada Saffet Fidan ustanın yanında çalışmaya başlar. Bu süreçte kalfalık ve ustalık belgelerini alır. 2008 yılında ise Oto Şen'de çalışmaya başlar.

Erzurum Ustaları

Kaporta Tamiri Yaparken Başka Ses İstemiyor!

Adem Usta, Oto Şen'de 'Boyasız Göçük Ustası' olarak, Erzurum'un yanı sıra çevre illerde de adından söz ettiriyor. Öyle ki ustamız çalışma alanda ses istemiyor. Kaportaya müdahalesinde çekiç sesi ile bütünleşip ritim tutturuyor.

İlk Müdahale Çok Önemli...

Kaza yapan araç sahiplerine tavsiyede bulunan ustamız, doğru ustanın seçilmesinin çok önemli olduğunu vurguluyor. Özellikle kaportada ilk müdahalenin aracı kurtardığını aktarıyor.

Adres: Kurtuluş Mahallesi Endüstri Caddesi 9. Sokak Sanayiciler Sitesi No 9 Oto Şen Yakutiye Erzurum

Telefon: 0 442 242 01 42 / 0506 351 09 00

Yorum Yazın