BİLİYOR MUYDUNUZ?
1920'den Günümüze Cumhuriyet Devri Erzurum Milletvekilleri
Cumhuriyet tarihi boyunca Erzurum milletvekilleri, partileri ve dönemleri...
TBMM I. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1920
Asım Möhördaroğlu
Celalettin Arif Meclis-i Mebusan başkanı
Hüseyin Avni Ulaş Meclis-i Mebusan üyesi.
İsmail Naim Sanıvar
Mehmet Salih Yeşiloğlu
Mustafa Durak Sakarya
Mehmet Nusret Sun
Süleyman Necati Güneri Meclis-i Mebusan üyesi.
Zihni Orhon Meclis-i Mebusan üyesi.
Ziyaeddin Gözübüyük
TBMM II. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1923
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Bahri Sarıtepe Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Cazım Duru Cumhuriyet Halk Partisi
Halet Sağıroğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Münir Hüsrev Göle Cumhuriyet Halk Partisi
Raif Dinç Cumhuriyet Halk Partisi
Rüştü Paşa Cumhuriyet Halk Partisi
Ziyaeddin Gözübüyük Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM III. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1927
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Fikri Tüzer Cumhuriyet Halk Partisi
Asım Möhördaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Hüseyin Aziz Akyürek Cumhuriyet Halk Partisi
Nafi Atuf Kansu Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
Necip Asım Yazıksız Cumhuriyet Halk Partisi
Hasan Tahsin Uzer Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM IV. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1931
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Asım Möhördaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Fikri Tüzer Cumhuriyet Halk Partisi
Hüseyin Aziz Akyürek Cumhuriyet Halk Partisi
İsmail Hakkı Erel Cumhuriyet Halk Partisi
Nafi Atuf Kansu Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
Necip Asım Yazıksız Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM V. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1934
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hüseyin Aziz Akyürek Cumhuriyet Halk Partisi
Pertev Demirhan Cumhuriyet Halk Partisi
Saim Ali Dilemre Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
Nakiye Elgün Cumhuriyet Halk Partisi
Nafi Atuf Kansu Cumhuriyet Halk Partisi
Şükrü Koçak Cumhuriyet Halk Partisi
Fuat Sirmen Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Zeki Soydemir Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Fikri Tüzer Cumhuriyet Halk Partisi
Hasan Tahsin Uzer Cumhuriyet Halk Partisi
Necip Asım Yazıksız Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM VI. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1939
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Fikri Tüzer Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Zeki Soydemir Cumhuriyet Halk Partisi
Hüseyin Aziz Akyürek Cumhuriyet Halk Partisi
Münir Hüsrev Göle Cumhuriyet Halk Partisi
Nakiye Elgün Cumhuriyet Halk Partisi
Şükrü Koçak Cumhuriyet Halk Partisi
Salim Altuğ Cumhuriyet Halk Partisi
Pertev Demirhan Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM VII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1943
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Hüseyin Aziz Akyürek Cumhuriyet Halk Partisi
Raif Dinç Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
Münir Hüsrev Göle Cumhuriyet Halk Partisi
Nakiye Elgün Cumhuriyet Halk Partisi
Şükrü Koçak Cumhuriyet Halk Partisi
Salim Altuğ Cumhuriyet Halk Partisi
Pertev Demirhan Cumhuriyet Halk Partisi
Ahmet Zeki Soydemir Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM VIII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1946
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Eyüp Sabri Akgöl Cumhuriyet Halk Partisi
Salim Altuğ Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Mesut Çankaya Cumhuriyet Halk Partisi
Raif Dinç Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Nafiz Dumlu Cumhuriyet Halk Partisi
Cevat Dursunoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Münir Hüsrev Göle Cumhuriyet Halk Partisi
Şakir İbrahimhakkıoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Kemalettin Kamu Cumhuriyet Halk Partisi
Vehbi Kocagüney Cumhuriyet Halk Partisi
Şükrü Koçak Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM IX. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1950
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Sait Başak Demokrat Parti
Bahadır Dülger Demokrat Parti
Rıfkı Salim Burçak Demokrat Parti
Fehmi Çobanoğlu Demokrat Parti
Sabri Erduman Demokrat Parti
Enver Karan Demokrat Parti
Emrullah Nutku Demokrat Parti
Rıza Topçuoğlu Demokrat Parti
Memiş Yazıcı Demokrat Parti
Mustafa Zeren Demokrat Parti
TBMM X. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1954
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Bahadır Dülger Demokrat Parti
Rıfkı Salim Burçak Demokrat Parti
İshak Avni Akdağ Demokrat Parti
Zeki Çavuşoğlu Demokrat Parti
Sabri Erduman Demokrat Parti
Şevki Erker Demokrat Parti
Abdülkadir Eryurt Demokrat Parti
Hamit Şevket İnce Demokrat Parti
Hasan Numanoğlu Demokrat Parti
Cemil Önder Demokrat Parti
Rıza Topçuoğlu Demokrat Parti
Esat Tuncel Demokrat Parti
TBMM XI. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1957
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Abdülmelik Fırat Demokrat Parti
Rıfkı Salim Burçak Demokrat Parti
Sabri Erduman Demokrat Parti
Şevki Erker Demokrat Parti
Abdülkadir Eryurt Demokrat Parti
Mehmet Eyüboğlu Demokrat Parti
Sait Kantarel Demokrat Parti
Hasan Numanoğlu Demokrat Parti
Münip Özer Demokrat Parti
Fethullah Taşkesenlioğlu Demokrat Parti
Rıza Topçuoğlu Demokrat Parti
Mustafa Zeren Demokrat Parti
TBMM XII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1961
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Adnan Şinasi Şenyurt Cumhuriyet Halk Partisi
Cevat Dursunoğlu Cumhuriyet Halk Partisi
Gıyasettin Karaca Cumhuriyet Halk Partisi
Şerafettin Korunay Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi
Tahsin Telli Cumhuriyetçi Köylü Millet Partisi
Cevat Önder Yeni Türkiye Partisi
Ertuğrul Akça Yeni Türkiye Partisi
Nihat Diler Yeni Türkiye Partisi
Mehmet Turan Bilgin Yeni Türkiye Partisi
TBMM XIII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1965
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ahmet Mustafaoğlu Adalet Partisi
Cevat Önder Adalet Partisi
İsmail Hakkı Yıldırım Adalet Partisi
Mehmet Turan Bilgin Adalet Partisi
Nihat Pasinli Adalet Partisi
Adnan Şinasi Şenyurt Cumhuriyet Halk Partisi
Mehmet Gıyasettin Karaca Cumhuriyet Halk Partisi
Necati Güven Millet Partisi
Nihat Diler Yeni Türkiye Partisi
TBMM XIV. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1969
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Cevat Önder Adalet Partisi
Fethullah Taşkesenlioğlu Adalet Partisi
Naci Gacıroğlu Adalet Partisi
Rasim Cinisli Adalet Partisi
Rıfkı Danışman Adalet Partisi
Sabahattin Aras Adalet Partisi
Mehmet Turan Bilgin Adalet Partisi
Gıyasettin Karaca Cumhuriyet Halk Partisi
Selçuk Erverdi Cumhuriyet Halk Partisi
TBMM XV. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1973
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
İsmail Hakkı Yıldırım Adalet Partisi
Rıfkı Danışman Adalet Partisi
Mehmet Fuat Fırat Bağımsız
Gıyasettin Karaca Cumhuriyet Halk Partisi
Selçuk Erverdi Cumhuriyet Halk Partisi
Rasim Cinisli Demokratik Parti
Korkut Özal Millî Selamet Partisi
Yahya Akdağ Millî Selamet Partisi
Zekai Yaylalı Millî Selamet Partisi
TBMM XVI. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1977
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Gıyasettin Karaca Adalet Partisi
İsmail Hakkı Yıldırım Adalet Partisi
Osman Demirci Adalet Partisi
Rıfkı Danışman Adalet Partisi
Yusuf Gültekin Cumhuriyet Halk Partisi
Selçuk Erverdi Cumhuriyet Halk Partisi
Nevzat Köseoğlu Milliyetçi Hareket Partisi
Korkut Özal Millî Selamet Partisi
TBMM XVII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1983
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
İlhan Aras Anavatan Partisi
Mustafa Rıfkı Yaylalı Anavatan Partisi
Sabahattin Aras Anavatan Partisi
Togay Gemalmaz Anavatan Partisi
Hilmi Nalbantoğlu Halkçı Parti
Ebubekir Akay Milliyetçi Demokrasi Partisi
Sabahattin Eryurt Milliyetçi Demokrasi Partisi
TBMM XVIII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1987
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mehmet Kahraman Anavatan Partisi
Mustafa Rıfkı Yaylalı Anavatan Partisi
Nihat Kitapçı Anavatan Partisi
Rıza Şimşek Anavatan Partisi
Sabahattin Aras Anavatan Partisi
Togay Gemalmaz Anavatan Partisi
İsmail Köse Doğru Yol Partisi
TBMM XIX. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1991
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
İsmail Köse Doğru Yol Partisi
Abdülmelik Fırat Doğru Yol Partisi
Abdulilah Fırat Refah Partisi
Lütfü Esengün Refah Partisi
Oktay Öztürk Milliyetçi Çalışma Partisi
Rıza Müftüoğlu Refah Partisi
Şinasi Yavuz Refah Partisi
TBMM XX. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1995
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Zeki Ertugay Doğru Yol Partisi
Lütfü Esengün Refah Partisi
Abdulilah Fırat Refah Partisi
Necati Güllülü Anavatan Partisi
İsmail Köse Doğru Yol Partisi
Ömer Özyılmaz Refah Partisi
Aslan Polat Refah Partisi
Şinasi Yavuz Refah Partisi
TBMM XXI. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 1999
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Ayvaz Gökdemir Doğru Yol Partisi
Zeki Ertugay Doğru Yol Partisi
Aslan Polat Fazilet Partisi
Fahrettin Kukaracı Fazilet Partisi
Lütfü Esengün Fazilet Partisi
Cezmi Polat Milliyetçi Hareket Partisi
İsmail Köse Milliyetçi Hareket Partisi
Mücahit Himoğlu Milliyetçi Hareket Partisi
TBMM XXII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2002
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Mustafa Nuri Akbulut Adalet ve Kalkınma Partisi
Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
Mücahit Daloğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
Muzaffer Gülyurt Adalet ve Kalkınma Partisi
Mustafa Ilıcalı Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Özdoğan Adalet ve Kalkınma Partisi
Ömer Özyılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
TBMM XXIII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2007
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
Muhyettin Aksak Adalet ve Kalkınma Partisi
Saadettin Aydın Adalet ve Kalkınma Partisi
Fazilet Dağcı Çığlık Adalet ve Kalkınma Partisi
Zeki Ertugay Milliyetçi Hareket Partisi
Muzaffer Gülyurt Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Kavaz Adalet ve Kalkınma Partisi
TBMM XXIV. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2011
Milletvekili Seçildiği Siyasi Parti
Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
Adnan Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
Fazilet Dağcı Çığlık Adalet ve Kalkınma Partisi
Cengiz Yavilioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
Muhyettin Aksak Adalet ve Kalkınma Partisi
Oktay Öztürk Milliyetçi Hareket Partisi
TBMM XXV. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2015
Efkan Ala Adalet ve Kalkınma Partisi
Adnan Yılmaz Adalet ve Kalkınma Partisi
Zehra Taşkeneslioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Aydemir Adalet ve Kalkınma Partisi
Kamil Aydın Milliyetçi Hareket Partisi
Seher Akçınar Bayar Halkların Demokratik Partisi
TBMM XXVI. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2015
Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
Mustafa Ilıcalı Adalet ve Kalkınma Partisi
Zehra Taşkesenlioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
İbrahim Aydemir Adalet ve Kalkınma Partisi
Orhan Deligöz Adalet ve Kalkınma Partisi
Kamil Aydın Milliyetçi Hareket Partisi
TBMM XXVII. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2018
İbrahim Aydemir Adalet ve Kalkınma Partisi
Recep Akdağ Adalet ve Kalkınma Partisi
Selami Altınok Adalet ve Kalkınma Partisi
Zehra Taşkesenlioğlu Adalet ve Kalkınma Partisi
Kamil Aydın Milliyetçi Hareket Partisi
Muhammet Naci Cinisli İYİ Parti
TBMM XXVX. Dönem Erzurum Milletvekilleri - 2023
Selami Altınok Adalet ve Kalkınma Partisi
Fatma Öncü Adalet ve Kalkınma Partisi
Mehmet Emin Öz Adalet ve Kalkınma Partisi
Abdurrahim Fırat Adalet ve Kalkınma Partisi
Kamil Aydın Milliyetçi Hareket Partisi
Mreral Danış Beştaş YSP
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}{{item.YorumMetni}}