Erzurum, Vatan İçin Şehit Olan Yiğidini Toprağa Verdi

Dualar ve Salavatlar Göz Yaşlarına Karıştı...

Erzurum, Vatan İçin Şehit Olan Yiğidini Toprağa Verdi

Dualar ve Salavatlar Göz Yaşlarına Karıştı

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü hastanede şehadet şerbetini için Yüzbaşı Yunus Çelebi memleketi Erzurum'da toprağa verildi. Dua ve salavatlar göz yaşları içinde dillerden döküldü...

33 yaşındaki şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi'nin cenazesi önceki gün Ankara'dan askeri uçakla Erzurum'a getirilmişti. Hava alanından konvoy eşliğinde, Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi morguna konulan şehidin naaşı bugün bu adresten alınarak cenaze töreninin yapılacağı Narmanlı Camisi'ne getirildi.

Silah Arkadaşları Tabuta Gözleri Dolu Dolu Omuz Verdi...

Burada, öğle namazına müteakiben, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 9. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Jandarma Bölge Komutanı Güray Alpar, Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Ünal Bingül, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bekir Uzun, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, siyasi parti milletvekilleri, kurum müdürleri, polisler, askerler ve binlerce vatandaşın katılımı ile İl Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, cenaze namazını kıldırdı. Şehit için helallik istedi ve dua etti.

Erzurum'da Şehit Yunus Çelebi

Şehitlikte Son Görev...

Ardından, cenaze nakil aracına konulan şehit Çelebi'nin naaşı, tekbir ve salavatlarla Kars Kapı Şehitliği'ne götürülerek defnedildi.

Erzurum'da Şehit Yunus Çelebi

8 Haziran'da Yaralanmıştı...

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde 8 Haziran'da başlatılan operasyon sırasında 11 Haziran'da bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanan Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi, Şırnak Devlet Hastanesindeki müdahale sonrası Ankara'daki Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edilmişti.

Bir süredir hastanede tedavi gören Yüzbaşı Çelebi, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybederek, şahadet şerbetini içti.

Erzurum'da Şehit Yunus Çelebi

[Youtube]f3DFtns4S9k[/Youtube]

Yorum Yazın