Erzurum'da Bir İlk, Kullanılmış Giysi ve Ayakkabılar Kumbaraya!

Bu Proje, 'Eskiler Geri Dönsün' sloganı ile kullanılmış ve ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyecek...

Erzurum'da Bir İlk, Kullanılmış Giysi ve Ayakkabılar Kumbaraya!

Eskiler Değerlendiriliyor!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 'Eskiler Geri Dönsün' sloganı ile kullanılmış ve ömrünü tamamlamış kıyafetlerin çöpe atılmasını önleyip geri dönüştürülmesini sağlayacak yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Kullanılmayan ve iyi durumda olan kıyafetlerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılabilmesini sağlayacak proje ayrıca, aşırı yıpranmış olan ürünleri ise geri dönüşüme kazandırabilir.

Erzurum Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbarası

İlk Kumbaralar Yerleştirildi...

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından projenin ilk, kullanılmış giysi ve ayakkabı kumbaraları, Erzurum'un Yakutiye ilçesi Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesinde bulunan Kahramanlar Anıtı Nuri Paşa Bahçesine yerleştirildi. Ayrıca vatandaşların kolay ulaşımı için kumbaralar farklı noktalarada yerleştiriliyor.

Erzurum Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbarası

Erzurum'da Yaşayanlar Projeye Sahip Çıkmalı!

Erzurum'da bir ilkin yaşandığı projede vatandaşlara çok görev düşüyor. İlk akıllara gelen kumbaralara sahip çıkılması ve zarar görmelerinin engellenmesi oluyor.

Ayrıca kumbara üzerinde dikkat çekilen, elektronik eşya, ıslak giysi, kitap, yanıcı madde ve evsel atık atmama uyarılarına uyulması gerekiyor. Karşılaşılan sorunlar ve detaylı bilgi için iletişim numarası ise 444 83 94 olarak ifade ediliyor.

Erzurum Kullanılmış Giysi ve Ayakkabı Kumbarası

Yorum Yazın

Yorumlar

Erzurum da yaklaşık üç yıldır yaşıyorum ben burada gördüm yeni yapılan parktaki malzemelere zarar veren kıran çocukları.Yakın zamanda Hilalkentte bayağı çevre düzenlemesi parklar yapıldı , maalesef bir ay sonra gittiğimde ışıklandırmaların tamamı kırılmış bir tane sağlam lamba kalmamış bu nasıl bir çocuk yetiştirme

Erzurum Portalı İnstagram
Bizi İnstagramdan Takip Edin

Erzurum hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanın kolay yolu. Bizi Instagram hesabımızdan takip edin.

Kapat