Palandöken İle 'Dünyada Tanınır Bir Merkez Olmak' Hayalimiz Olmalı!

Vali Memiş, Kültür ve Turizm İl Müdürülüğünde Hedefleri Açıkladı!

Palandöken İle 'Dünyada Tanınır Bir Merkez Olmak' Hayalimiz Olmalı!

Vali Memiş, Kültür ve Turizm İl Müdürülüğünde Hedefleri Açıkladı!

Göreve başladığı günden itibaren kamu kurumlarını gezen Erzurum Valisi Okay Memiş, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünü ziyaret etti.

İl Müdürü Cemal Almaz ve kurum personeli tarafından karşılanan Vali Memiş, ilk olarak Palandöken Kayak Merkezi'nde bulunan otel müdürleri ve turizm sektörü yetkilileri ile toplantı yaptı.

Ziyaret öncesinde turizmcileri dinleyen Vali Memiş, "Hem Türkiye'de hem de dünyada tanınır bir merkez olmak hayalimiz ve hedefimiz olmalıdır" dedi.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Erzurum İçin Kış Turizmi Çok Önemli...

Erzurum için kış turizminin çok önemli olduğuna dikkat çeken Vali Memiş, "Bu öneme binaen kendimize bir takım yeni hedefler kuracağız."

Her geçen gün daha iyiye gitmek ve daha nitelikli hizmetlerle daha tanınır bir Erzurum oluşturmak için çok çalışması gerektiğini vurgulayan Vali, " 2017 yılındaki rakamların üzerine çıkmalıyız. Daha fazla otele, daha fazla yatak kapasitesine ihtiyacımız var. Bunun için hizmet kalitemizi yükseltmemiz lazım. Erzurum'a gelen turistlerin kentten ayrılırken güzel duygular içerisinde ayrılmaları lazım. Eğer güzel hatıralarla ayrılmalarını sağlayamazsak bir daha gelmezler. Konforlu mekânlar, kaliteli hizmet olmazsa turist gelmiyor. Önem arz eden bu konuları göz ardı etmememiz gerekmektedir" diye konuştu.

Erzurum Valisi Toplantı

Kar'ı Külfet Değil Nimet Olarak Görmeliyiz...

Erzurum ve bölgede çetin bir kış mevsiminin yaşandığını belirten Vali Memiş, 'Kentimiz soğuk ve yoğun kar yağışı yaşanıyor. Ancak biz bu duruma negatif olarak değil pozitif bir algıyla bakmalıyız. Kışın yağan karı külfet olarak değil de, bir nimet olarak görmeliyiz" dedi.

Palandöken Kayak Merkezinin Türkiye'nin en uzun kayak pistine sahip olduğunu hatırlatan yeni Erzurum Valisi, "Soğuk olabilir ama biz olaylara dezavantajlı tarafından değil avantaj gözüyle bakmalıyız. Bu durumu fırsata çevirmeliyiz" ifadelerini kullandı.

Erzurum Valisi Toplantı

İstihdam İçin Bu Konular Önemli...

Özel sektör ile kamu sektörünün milli servet olduğunu dile getiren Vali Okay Memiş, istihdam oluştura bilmek için bu konuları önemsediklerini söyledi.

Türkiye'nin Başkan Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde son 16 yıldır çok önemli kamu yatırımları yaptığı aktaran Vali, "Ülkemizin her tarafı çift yönlü yollarla, tünellerle, baraj ve göletlerle, havaalanlarıyla bezendi. Alt yapıya çok büyük parlar harcadık. Ancak bunun meyvelerini yavaş yavaş yiyeceğiz. Artık dar gelirli insanlar bile uçağa binebiliyor. Gerek iç turizm gerekse dış turizm önemli bir sektör oldu. Onun için bizim bu pastadan daha fazla pay almamız ve Erzurumlu vatandaşlarımıza, kardeşlerimize iş imkânı sağlamamız lazım. Mevcut rakamları revize edip yukarı çıkaracağız. Bunun için ister özel sektör olsun ister kamu sektörü olsun, sizlerin yanınızda olacağız"

Palandöken Ulaşımın En Kolay Olduğu Kayak Merkezi...

Uçaktan indikten sonra 15 dakika sonra kayak yapılabilen Palandöken Kayak Merkezi'nin çok önemli avantajlara sahip olduğunu belirten Vali Okay Memiş, "Bunun dünyada ikinci bir örneği yok. Bunu fırsata çevirmeliyiz. Sloganımız, 'Orta gelirli vatandaşın bile kayak yapabildiği en önemli merkez Palandöken' olabilir. Çünkü Palandöken'in her bir metre karesi turistlik alandır. Hep birlikte istişare ederek planlı bir şekilde hareket edersek kış turizmi alanında istediğimizi en kısa zamanda elde ederiz" şeklinde konuştu.

Erzurum Palandöken Kayak Merkezi

Yorum Yazın