GÜNCEL

Bir Vali Düşünün, Kar'a Aldırmıyor, Sobada Isınıyor, Terzide Ütü Yapıyor ve İşte O Kareler!

Bir Vali Düşünün, Kara Aldırmıyor, Sobada Isınıyor, Terzide Ütü Yapıyor ve İşte O Kareler!
Bir Vali Düşünün, Kar'a Aldırmıyor, Sobada Isınıyor, Terzide Ütü Yapıyor ve İşte O Kareler!

Samimiyetin Vücut Bulmuş Hali Erzurum Valisi Sahada!

Erzurum Valisi Okay Memiş, ilçe gezilerine başladı. Vali klasik ziyaretlerin aksine gittiği ilçelerde vatandaşla hem hal oluyor.

Vali Okay Memiş beraberindeki heyet ile ilk olarak Karayazı ilçesine gitti. Burada Vali Memiş'i Karayazı Kaymakamı Eyyup Özdemir ve kurum müdürleri karşıladı.

İlçede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Okay Memiş'e Kaymakam Özdemir, ilçenin eğitim, sağlık, ekonomik, nüfus, ulaşım, asayiş ve diğer konular hakkında brifing verdi. İlçe hakkında bilgi alan Vali Memiş daha sonra esnaf ile bir araya geldi. Yoğun kar yağışına aldırış etmeden ilçe merkezindeki dükkânları tek tek dolaşan Vali Okay Memiş, esnafın sorunlarını dinledi ve onlarla hem hal oldu.

Erzurum Valisi Okay Memiş Sahada

Kıraathanede Dedeler Satranç Oynadı Vali Çay Yudumlayıp Seyretti!

Vali Memiş, Karayazı ziyaretinde, halkın arasına karıştı, bir kıraathaneye girdi, satranç oynayan yaşlıların masasına oturdu, hal hatır sordu ve çay içti. Vali, müsabakayı sonuna kadar takip etti. Yapılan usta hamlelere tanıklık eden Vali, oyun sonunda vatandaşlara birer satranç takımı hediye etti.

Daha sonra Jandarma, Polis Özel Harekât ve İlçe Emniyet Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Memiş, Karayazı'da incelemelerinin ardından Karaçoban ilçesine hareket etti. Kaymakam Yusuf İzci'den ilçe hakkında brifing alan Vali, ilçe esnafını ziyaret etti.

Erzurum Valisi Okay Memiş Sahada

İnsanlar Sevdiği Yerde Huzur Buluyor...

İlçe gezilerinin ardından bir açıklamada bulunan Erzurum Valisi Memiş, insanların sevdiği yerde huzur bulduğunu söyledi. İlçelerin yüksek rakımı, temiz havası ve geniş arazileriyle yaşanabilir yerler olduğunu dile getirdi.

Vali Memiş, "Biz burada yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarını, eşlerini, kendilerinin can ve mal güvenliğini temin etmek devletin tek amacıdır. Buraya bir şeyler almaya değil, bir şeyler vermeye geldik. Vatandaşımızı kucaklamaya, hizmet etmeye geldik. Biz bu hizmetleri yaparken, keyif alarak yapıyoruz. Değerli kaymakamımızdan Karayazı ilçemiz hakkında gerekli bilgileri aldık ve sorunları yerinde görerek tespit ettik. Karayazı ilçemizdeki sorunları masaya yatırıp, problemleri en kıza zamanda aşmanın yollarını arayacağız" dedi.

Erzurum Valisi Okay Memiş Sahada

Vali Karayazı ve Karaçoban'ı Çok Beğendi...

Vali Memiş, Karayazı ve Karaçoban'a ilk defa geldiğini, buna rağmen bu iki ilçeyi çok beğendiğini vurgulayarak, özellikle hayvancılık alanında, vatandaşların istihdam edilebileceği son derece güzel ovaların meraların olduğu etkileyici bir coğrafya olduğunu söyledi.

İnsanlarımızla kucaklaşmaya onlarla gönül bağı kurmak için geldiklerini ifade eden Vali Okay Memiş, "Kayyum Belediye Başkanlığı görevini de yürütmekte olan Kaymakam arkadaşlarımız, belediye ile Kaymakamlığın imkân ve yetkilerini birleştirerek çok güzel hizmetler yapmışlar. Öyle umuyorum ki bu çalışmalar vatandaşlarımızda karşılığını bulmuştur. Kayyum ataması keyfi yapılan bir uygulama değildir. İçişleri Bakanlığımız terör örgütüyle irtibatlı ve iltisaklı olan şahısları tespit ettiğinde gerekli görülen yönetim şeklini tabi ki belirleyecektir. Bizler Kürt, Türk, Laz, Alevi ayrıt etmeden bütün vatandaşlarımızın emrindeyiz. Biz onlara ağalık paşalık yapmaya değil hizmet etmeye geldik" şeklinde konuştu.

Erzurum Valisi Okay Memiş Sahada

Zarife Nineden Valiye Yün Çorap...

Vali Okay Memiş ilçe gezisinin sonunda Karayazı'nın Kopal Mahallesi Gedikli Mezrasına geçti. Prefabrik okulda eğitim gören çocukların yanına giden Vali Memiş, onlara çeşitli hediyeler verdi.

Okul çıkışında Vali Memiş'in yanına gelen 75 yaşındaki Zarife Yazan ile koyu bir sohbet başladı. Bulundukları mezrada elektrik sıkıntısı yaşandığını ve buna bir çözüm bulunmasını isteyen Zarife Nine, "Bizim mezrada elektrik sıkıntısı çekiyoruz. Bu işi halledin bende size bir çift yün çorap hediye edeceğim" şeklindeki sohbeti ile bir anda ortamı kahkahaya boğdu. Vali Memiş ise "Sizin sıkıntılarınızı çözmek bizlerin asli görevidir" dedi.

Ziyaretlerden Kareler

Samimiyetin Vucut Bulmuş Hali Erzurum Valisi Sahada!

Samimiyetin Vucut Bulmuş Hali Erzurum Valisi Sahada!

Erzurum Valisi Sahada!

Erzurum Valisi Sahada!

Erzurum Valisi Sahada!

Samimiyetin Vucut Bulmuş Hali Erzurum Valisi Sahada!

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
13 Aralık 2018 10:07
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}