SPOR

Özel Sporcular Erzurum'da, 'Parmak' Isırttı

Özel Sporcular Erzurumda, Parmak Isırttı
Özel Sporcular Erzurum'da, 'Parmak' Isırttı

81 İlden 50 Özel Sporcu Erzurum'da Yarıştı

Erzurum'da bu yıl ikincisi düzenlenen, 'Türkiye Özel Sporcular Kayak Şampiyonası' müsabakalarına, 81 ilden, 22 spor kulübü ve 50 sporcu katıldı.

Açılış töreni, Snow Dora Otelde gerçekleştirilen, 'Türkiye Özel Sporcular Kayak Şampiyonası' için Vali Seyfettin Azizoğlu, özel sporcuların uluslararası müsabakalarda daha önce göstermiş olduğu başarıların devam edeceğine olan inancını ifade etti. Vali; "İnşallah çocuklarımız Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemize yeni madalyalar kazandırmaya devam edecekler." dedi.Kayak Şampiyonası Nefes Kesti

Etkinlikler çerçevesinde, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından yapılan Kayak Şampiyonası sona erdi. Şampiyona sonunda yarışmada başarı elde eden sporculara madalyaları verildi.

Madalya törene, Vali Azizoğlu'nun yanı sıra 9. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Çelik, Erzurum Gençlik Spor Şube Müdürü Güngör Şenses ve Özel Sporcular Federasyonu Disiplin Kurulu Üyesi Abubekir Özcan katıldı. Vali Azizoğlu, madalya töreninde ülkenin her karesinden gelen özel sporcuları Erzurum'da ağılamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.Vali Azizoğlu; Aileleri Kutluyorum

Şampiyonada yarışan sporcuların birçoğunun daha önce Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında dereceye giren sporcular olduklarını hatırlatan Vali; "Şampiyona için Erzurum'a gelen tüm sporcularımıza ve hocalarına teşekkür ediyorum. Güzel anılarla güzel yarışma geçirdiler. Hepsi birbirinden güzel gösterilerde bulundular. İnşallah bu çocuklarımızı yakın zamanda Avrupa ve dünya şampiyonalarında görmeye devam edeceğiz. Sporcularımızın ailelerini de gerçekten kutladığımı ifade etmek istiyorum. Çocuklarına bu şekilde spor yaptırmaları ve onlara zamanlarını ayırmaları gerçekten büyük bir özveri gerektiriyor. Çocuklarımız da bu manada kendilerinden beklenen işi en iyi şekilde yerine getirdiler. Yüzünün akıyla bir yarışma sergilediler hepsini tebrik ediyorum" şeklinde konuştu.

Tören, yarışmada dereceye giren sporculara madalyalarının verilmesi ile son buldu.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
17 Ocak 2017 09:10
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}