Erzurum'da ''Bu Fuarda İş Var!'' Sloganıyla İstihdam Fuarı Düzenleniyor

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, tarafından 29-30 Mart 2017 yapılacak 6. Erzurum İstihdam Fuarı ilgili bir basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Erzurum'da ''Bu Fuarda İş Var!'' Sloganıyla İstihdam Fuarı Düzenleniyor

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, tarafından 29-30 Mart 2017 yapılacak 6. Erzurum İstihdam Fuarı ilgili bir basın bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü, Erzurum Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Erzurum Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası ve Erzurum Ticaret Borsası iş birliği ile 29-30 Mart 2017 tarihinde ''Bu fuarda iş var!'' sloganıyla bir İstihdam Fuarı düzenlenecek. Erzurum Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde yapılacak etkinliğe sektörünün seçkin firmaları katılacak.

Bu yıl 6.’sı düzenlenecek fuarla ilgili Erzurum Valiliği toplantı salonunda bir basın bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda gazetecilere açıklamada bulunan Vali Seyfettin Azizoğlu, “Fuarda Erzurum’un ürünlerinin tanıtımını yapacağız. Ayrıca Erzurum’da istihdam alanında yapılacak olan bu fuar bizim ihracat ürünlerimize de ev sahipliği yapacak” diye konuştu.

Amaçlarının Erzurum’u Doğu Anadolu’nun en büyük sanayi şehri yapmak olduğunu söyleyen Vali Azizoğlu, şöyle devam etti:

“Düzenleyecek olduğumuz fuar işletmesi olan, fabrikası olan kısacası ürün üretenlerin hem kendi firmalarını tanıtmaları hem de kendi ürünlerini tanıtmaları hem de ürünlerle ilgili piyasayı bilgilendirme amaçları yer alıyor. Bu firmalar kamuoyunda yer sahibi olacakları gibi vatandaşlarında yöresel ürünlerde bilgi sahibi olmalarına imkan tanıyacaklar. Esas amacımız Erzurum’u Doğu Anadolu bölgesinin en büyük sanayi şehri yapmak. Bu fuarlarda halka tanıtım ve bilinçlendirme anlamında bizlere imkan sağlayacak. Ayrıca bu fuarda şehrimize gelecek olan iş adamlarının yatırım olanaklarını sağlamak olacak. Böylelikle şehrimizi önemli bir sanayi şehri haline getirmeye çalışacağız. Cazibe merkezleri de bu konuda bizlere faydalı olacaktır” dedi.

Kaynak: Erzurum Valiliği


Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın ve Hazreti Aişe Önceki Yazı

Bilgi ve Değer Bağlamında Kadın ve Hazreti Aişe

Erzurumlular Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar Yaşadılar Sonraki Yazı

Erzurumlular Çanakkale Türküleriyle Duygulu Anlar Yaşadılar

Yorum Yazın