"Erzurum'u Tam Bir Hayvancılık Üssüne Dönüştüreceğiz"

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti. Erzurum Hayvancılık üssü ola

"Erzurum'u Tam Bir Hayvancılık Üssüne Dönüştüreceğiz"


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, Vali Azizoğlu’nu Ziyaret Etti


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Beraberinde; Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Salih Çelik, Karantina Daire Başkanı Özkan Türkyılmaz ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar ile birlikte Vali Azizoğlu’nu ziyaret eden Müsteşar Yazıcı, Erzurum’un yetiştirici bölge olarak ilan edildiğini belirterek, “Burada doğan her buzağı 4’üncü aya geldiğinde 750 TL destek vereceğiz. Ayrıca hayvan alımı ve ahır konusunda da desteklerimizi vereceğiz. Burayı tam bir hayvancılık üssüne dönüştüreceğiz” dedi.

Vali Seyfettin Azizoğlu’ da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Erzurum’un hayvancılık konusunda Doğu Anadolu’da merkezi bir konumda olduğunu söyledi.

Vali Azizoğlu, “Erzurum’daki her gelişme ve kalkınma hamlesi çevresindeki illere de olumlu noktada sirayet ediyor. Erzurum bu yönüyle bulunduğu bölgenin hayvancılık merkezidir. Burada hayvancılığın gelişmesi bölgede ki diğer illerde de hayvancılığın gelişmesine vesile olacak.” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Azizoğlu, Müsteşar Yazıcı’ya Oltu Taşı tespih hediye etti.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Taglar: Erzurum Hayvancılık Üssü, Erzurumda Hayvancılık, Hayvancılığın Merkezi Erzurum, Erzurum Ve Hayvancılık


Dünyanın En Zorlu Kısa Mesafe Koşusu 20 Mayısta Erzurum'da Yapılacak Önceki Yazı

Dünyanın En Zorlu Kısa Mesafe Koşusu 20 Mayısta Erzurum'da Yapılacak

Bir Başarı Öyküsü; Erzurum ABİGEM Sonraki Yazı

Bir Başarı Öyküsü; Erzurum ABİGEM

Yorum Yazın