25 Eylül 2018 Salı 22:26
15° Açık Hava (YUMUŞAK HAVA)
Erzurum'da Lezzetine Doyamayacağınız Kuzu İncik HaşlamaTadına Bak

Erzurum'da Lezzetine Doyamayacağınız Kuzu İncik Haşlama

7 Nisan 2018 14:27

Açıklıyoruz!

O görüntüsü ile iştah kabartan, ezberleri bozan, annelerimizin özel misafirlere yaptığı, et yemekleri liginde bir numara olarak ön plana çıkan bir lezzet.

Erzurum Portalı olarak et yemekleri liginde 1 numara olan lezzeti araştırıyoruz. Karşımıza, 'Tereyağlı Kuzu İncik Haşlama' çıkıyor. Bu lezzet için, Terminal Caddesi, MNG alış veriş merkezine inmeden sağda, eski Oral Oteli şimdiler KYK yurdu aşağısında bulunan ‘Doğal olan güzeldir’ sloganı ile merak uyandıran, Veysel Usta’ya yöneliyoruz. Adem ustamızın yanına varıyoruz. ‘Et yemekleri liginin 1 numarası var mı?’ diye soruyoruz. Öğrendiklerimizi teyit edici cevap, ‘Tereyağlı Kuzu İncik Haşlama’ olarak tekrar ifade buluyor.

Yazımızı okuyan değerli takipçilerimizin, ‘Annemin ezber bozan yemeği’ dediğini duyar gibiyiz. Şimdilerde anneler yaşlandı ve sizler tekrar bu lezzeti tatmak isterseniz adres, ‘Veysel Usta’ ayrıca bu yazımızda sizlere, ‘Tereyağlı Kuzu İncik aşlama’ tarifi de vereceğiz.

Tereyağlı Kuzu İncik Haşlama İçin Malzemeler...

4 Kuzu  İncik

4 Arpacık Soğan

6 Diş Sarımsak

2 Patates

1 Havuç

3 Yemek Kaşığı Tereyağı

1 Çay Kaşığı Tuz

1 Çay Kaşığı Karabiber

Tereyağlı Kuzu İncik Haşlama Yapılışı...

Erzurum Kuzu İncik Haşlama

İlk olarak tereyağı düdüklü tencerede eritilir. İncikler ilave edilip kavurulur. Ardından incikleri geçecek şekilde sıcak su konulur. Düdüklü kapatılıp incikler pişmeye bırakılır. Burada dikkat edilmesi gerek pişme süresidir. Pişme zamanı etin tazeliğine  göre değişiklik gösterir. Ortalama, 45 dakika sonra haşlama kontrol edilmelidir. Haşlama pişmiş ise küt küt parçalara kestiğiniz havuç ve patates yanı sıra kabuklarını soyduğunuz soğan ile sarımsakları bütün olarak tencereye ilave ediniz. Ayrıca tuzuna bakınız, su durumuna bakınız ve çok azalma olmuş ise biraz daha sıcak su ilave ederek  15 dakika kadar pişirip sıcak servis ediniz.

Erzurum'da Bu İskenderi Tatmak İçin Sırada Beklenir!
Tatar Kebabını Bilir Misiniz? Yoksa Hala Tatmadınız Mı?

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.