18 Haziran 2019 Salı 15:48
25° Parçalı Bulutlu (HAFİF ESİNTİ)
Kayıp Eşyanız Var İse Bir Ayak Hastaneye Uğrayın! Unutulan Eşyalar Arasında Tek Taş Var!Güncel

Kayıp Eşyanız Var İse Bir Ayak Hastaneye Uğrayın! Unutulan Eşyalar Arasında Tek Taş Var!

6 Şubat 2018 13:55

Unutkanlığa, Yaşanan Acılar Mı, Yoksa Mutluluklar Mı Sebep!

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, tek taş yüzükten, küpeye kadar birçok eşya sahibini bekliyor. Eşyalar arasında birçok sürücünün yeni alınmış ehliyetleri de var.

Erzurum BEAH'a gelip acı veye mutlu haberlerler alan hasta ve yakınlarının unuttuğu nüfus cüzdanı ziynet eşyası, araba anahtarı, çanta ve cüzdan gibi hastane personeli ve vatandaşlar tarafından bulunuyor ve hastanenin kayıp eşya bölümünde muhafaza ediliyor.

Erzurum Kayıp Eşya Hastane BEAH

Bin Civarında Nüfuz Cüzdanı…

Eşyaların içinde yeni çıkan çipli kimlik kartları ve bin civarında nüfus cüzdanın olması ise dikkati çekiyor.

Yetkililer, hastanede unutulan ya da kaybedilen eşyaları hastanenin kayıp eşya bölümünde muhafaza ederek sahiplerine teslim etmeyi bekliyor.

Erzurum BEAH güvenlik biriminden sorumlu memur Ahmet Erdem, hastanede unutulan eşyalar içinde tek taş yüzük, cep telefonu,  yeni çıkan ehliyet ve kimlik kartları ile çeşitli eşyaların bulunduğunu söyledi.

Erzurum Kayıp Eşya Hastane BEAH

Gerekli Sorgulama Sonrası Teslimat Yapılıyor...

Kayıp eşya bölümünde yaklaşık bine yakın nüfus cüzdanı olduğunu ifade eden BEAH güvenlik birimi sorumlusu  Erdem, "Genelde vatandaşlarımız hasta kayıtları esnasında kimliklerini unutuyor, ya da koltukların üzerinde eşyalarını bırakabiliyor. Bulunan eşyaları arkadaşlarımız tutanakla bizlere teslim ediyor. Kayıp eşya bölümümüze her gün yeni bulunan kimlik ve eşyalar getirildiği gibi eşyasını kaybedenlerden de başvuranlar oluyor. Kimliğini kaybeden müracaatçının kendisi başvuruyor ise yüz simasından fotoğrafına bakarak tespit edip kimliği öyle veriyoruz. Eşyalarda ise gerekli sorguyu yaptıktan sonra tutanak karşılığında kimlik bilgilerini aldıktan sonra teslim ediyoruz" dedi.

Hastanede en fazla unutulanların nüfus cüzdanı ve çanta gibi eşyalar olduğunu dile getiren, güvenlik birimi sorumlusu Erdem, muhafaza edilen nüfus cüzdanlarının 1 yılı aşkın süre sonrası ilgili nüfus müdürlüklerine, ehliyet belgelerini trafik şube müdürlüğüne bankamatik kartlarını da üst yazıyla ilgili bankalara teslim ettiklerini kaydetti.

Erdem, söz konusu eşyaların hastanenin kayıp eşya bölümünde muhafaza edildiğini ifade ederek, buluntu eşyaların sahiplerini beklediğini sözlerine ekledi.

Erzurum Kayıp Eşya Hastane BEAH

Erzurum, 'Zeytin Dalı' Şehidini On Binlerle Uğurladı
Bu Proje Erzurum'un Turizm Cazibe Merkezi Olmasına Büyük Katkı Sağlayacak

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.