20 Mayıs 2019 Pazartesi 15:26
12.87° Parçalı Bulutlu High wind, near gale
Erzurum'da Bir İlk! Bu Gururu Şehrimize Yaşatan Öğretmen ve Öğrencilerimize TeşekkürlerEğitim

Erzurum'da Bir Ilk! Bu Gururu Şehrimize Yaşatan Öğretmen Ve Öğrencilerimize Teşekkürler

8 Mayıs 2019 23:40

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında Erzurum’dan Ömer Nasuhi Bilmen Ortaokulu Projesi Türkiye 1.si ve Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi Türkiye 2.si Olarak Erzurum’da Bir İlki Gerçekleştirdiler

Erzurum TÜBİTAK Proje Yarışmaları Türkiye Finallerinde İl Eğitim Tarihinin İlk 1.liğini Kazandı.  2018-2019 Yılı Finallerinde Bölgede Birincilik Kazanan Tek İl ve Bölgede En Fazla Derece Yapan İl Oldu.

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Türkiye Finali  Elazığ’da yapıldı. Ödül töreninde, farklı illerden 500 ortaokul öğrencisinin 180 projeyle katıldığı yarışmada farklı kategorilerde dereceye giren  proje sahibi öğrenciler ödüllendirildi. İlimizi temsil eden 5 projeden 3’ü derece aldı.

Tuba Dumlu Güler Danışmanlığında Batuhan Çakan ve S. Ediz Kırım  Türkiye 1.si

TÜBİTAK Erzurum

İlimizde yapılan bölge finalinde dereceye giren 5 Proje Türkiye Finalinde  Erzurum’u temsil etti. Ömer Nasuhi Bilmen Ortaokulun öğrencileri Batuhan Çakan ve S. Ediz Kırım  Tarih alanında, Fen Bilgisi öğretmeni Tuba Dumlu Güler danışmanlığında geliştirdikleri Tarihte Saklı “Değerli” Mesajlar adlı projeleri ile Türkiye 1. si olarak ilimizin gururu oldular. Öğrencilerimize ödülleri  TÜBİTAK Başkanı Sayın Prof.Dr. Hasan Mandal tarafından takdim edildi.

Uzm. Dr. Hatice Çelik danışmanlığında Azra Karaköse ve Berçim Su Kaya Türkiye 2.si

TÜBİTAK Erzurum

Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Azra Karaköse ve Berçim Su Kaya Uzm. Dr. Hatice Çelik danışmanlığında Türkçe alanında “Bilmece Dedektifi” adlı projeleri ile Türkiye 2.si oldu.

A.Pınar Köksal Danışmanlığında Yusuf Yeşilyurt'a Teşvik Ödülü

TÜBİTAK Erzurum

Remzi Sakaoğlu Bilim ve Sanat Merkezi öğrencimiz Yusuf Yeşilyurt, A.Pınar Köksal danışmanlığında Değerler Eğitimi alanında “Değerli Değerlerimiz” projesi ile teşvik ödülüne layık görüldü.

Erzurum'un Yaşayan Tarihi Prof. Dr. Murat Küçükuğurlu Rektör Yardımcılığına Atandı

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.