GÜNCEL

Şehrimizin Acı Kaybı!

Şehrimizin Acı Kaybı!
Şehrimizin Acı Kaybı!

Erzurum Tarihini Araştırma ve Tanıtma Derneği Başkanı, şair ve yazar, Patolog Prof.Dr Ali Kurt tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti

Türkiye’nin tanınmış Patologlarından ve yazarlık yönüyle de Erzurum üzerine “Yakın Geçmiş Anılar” adlı kitabını çıkaran, gönüllerde taht kuran Erzurum Numune Hastanesinde göreve başlayan ve  Erzurum Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde Patoloji Laboratuvar Sorumlusu olarak da  görev yapan nevi şahsına münhasır Erzurum sevdalısı Prof.Dr. Ali KURT vefat etti.

69 yaşındaki Prof. Dr. Ali Kurt, 15 gün önce covid-19 hastalığına yakalandı. Şehir Hastanesi yoğun bakımında tedavi gören Dr. Kurt, çoklu organ yetmezliğine bağlı olarak hayatını kaybetti.

Prof.Dr. Ali Kurt Kimdir?

Ali Kurt, 1953 yılında İstanbul’da doğmuştur. Babası Prof. Dr. Ahmet Kurt’un Erzurum Atatürk Üniversitesi’ne akademisyen olarak atanması nedeniyle tahsiline Erzurum’da başlamıştır. Kültür Kurumu İlkokulu’ndan sonra ortaokul ve liseyi Erzurum Lisesi’nde okumuştur. Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra bir süre Uzundere Sağlık Ocağı tabipliği yapmış ve hemen ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji Anabilim Dalı’nda asistanlığa başlamıştır. 1984 yılında burada uzmanlığını tamamlayan Ali Kurt, mecburi hizmetini Giresun Devlet Hastanesi’nde Patoloji Uzmanı olarak tamamlamış, dört yıl sonra da Erzurum Numune Hastanesi Patoloji Servisi’ne tayin edilmiştir.

Dr. Ali Kurt, 2001-2002 yıllarında Erzurum Nene Hatun Kadın Doğum Hastanesi’nde kurucu Başhekimlik yapmış, 2008 yılına kadar Numune Hastanesi’ndeki görevine devam etmiş, bu tarihten itibaren de Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışmalarına devam etmiştir. Giresun ve Erzurum’da görev yaptığı hastanelerde çeşitli idarecilik görevlerinde de bulunmuştur. 

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
26 Ocak 2022 11:43
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}