ERZURUM SEÇİM 2023

Mehmet Emin Öz Milletvekili Adayı Olmak İçin İstifa Etti

Mehmet Emin Öz Milletvekili Adayı Olmak İçin İstifa Etti
Mehmet Emin Öz Milletvekili Adayı Olmak İçin İstifa Etti

AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa ettiğini açıkladı.

2016 yılından bu yana yürütmekte olduğu AK Parti Erzurum İl Başkanlığı görevinden Genel Merkez'in takdiri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olurlarıyla milletvekilli aday adayı olmak üzere istifa ettiğini belirten Mehmet Emin  Öz görev süresince kendisine güvenen ve desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere tüm teşkilat başkanlarına, parti yetkililerine, Erzurum milletvekillerine, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarına, il ve ilçe teşkilatları ile gençlik ve kadın kollarına teşekkür etti.

Mehmet Emin Öz Kimdir ?

1964 Narman doğumlu olan Öz, 1988’de Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nden mezun olduktan sonra bir süre öğretmenlik yaptı. Daha sonra ticarete atılan Öz beyaz eşya ve ev gereçleri sektöründe Türkiye'nin bilinen markaların bölge bayiliklerini, satış ve pazarlamasını yaptı. Ocak 2011 yılında Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Daire Başkanlığı görevine getirildi. 2012’den 2014 Haziranına kadar Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde bulunan ER-TANSA Ltd. Şti.’nin Genel Müdürlüğünü yaptı.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Tebriz Büyükşehir Belediyesi kardeşliği protokolünün hazırlanmasında, İran İslam Cumhuriyeti Tebriz şehrinde Türk Günü Düzenlenmesinde ciddi çalışmaları oldu. Alvarlı Efe Hazretleri Uluslararası Sempozyumu’nun organizatörlüğünü yaptı. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi bünyesinde altı adet kütüphane, yine belediye bünyesinde il merkezinde ve ilçelerde kısa adı ESMEK olan dokuz adet Erzurum Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları kurulup aktif hale getirilmesinde yoğun gayret gösterdi.

2015 seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı oldu.

Mehmet Emin Öz, evli olup üç çocuğu vardır.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
31 Ocak 2023 10:02
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza