'Erzurum'a 50'ye Yakın Fabrika Kurulacak'

Bölgenin Elektrik Enerjisi Masada!

'Erzurum'a 50'ye Yakın Fabrika Kurulacak'


Bölgenin Elektrik Enerjisi Masada!

ARAS EDAŞ 2017 içinde Erzurum'da yapacağı yatırımları yerel yöneticilerle bir araya gelerek belirledi. Toplantıda gündem, Cazibe Merkezleri Programı üzerine yoğunlaştı. Vali Seyfettin Azizoğlu, yakın sürede 2. Organize Sanayi bölgesinde 50'ye yakın fabrika kurulacağını ve bu nedenle bölgenin elektrik enerjisini bir an önce vermek zorunda olduklarını söyledi.

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu Başkanlığında ARAS EDAŞ'ın 2017 yılında Erzurum'da yapacağı yatırımların görüşüldüğü "Erzurum İli Yerel Yönetimler Buluşma Toplantısı" yapıldı. Türkiye'de bir ilk niteliğinde olan toplantıya; AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kiler, ARAS EDAŞ Genel Müdürü Fikret Akbaş ve ilçe belediye başkanları katıldı. Vali Azizoğlu, burada yaptığı konuşmada, Toplantıyı ARAS EDAŞ'ın 2017 yılında Erzurum'da yapacağı yatırımları belediye başkanları ile belirlemek amacıyla düzenlediklerini belirtti.


Erzurum'a Yatırım Talebi

Cazibe Merkezleri Programı ile Erzurum'a yoğun bir yatırım talebinin olduğunu, bu nedenle elektrik enerjisine duyulan ihtiyacında arttığını dile getiren Vali Azizoğlu; "Organize sanayi bölgesine yoğun ilgi ve alaka var. En yakın sürede 2. Organize Sanayi bölgesinde 50'ye yakın fabrika kurulacak. Bu nedenle bölgenin elektrik enerjisini bir an önce vermek zorundayız. Planlamayı bu sene içerisinde yapabilirsek hükümetimizin başlattığı Cazibe Merkezleri programını da manasına ulaştırmış oluruz".Ülke Enerjisini Daha Dikkatli Kullanmalıyız

Konuşmasında ülke enerjisinin daha dikkatli kullanılması gerektiğine de vurgu yapan Vali Azizoğlu, "Enerjiyi doğru ve tasarruflu kullanmak hepimizin ortak görevidir. İsrafa ve kaçak elektriğe asla müsaade edemeyiz. Ülke enerjisinin israf edilerek veya kaçak kullanılarak çarçur edilmesi bu memlekete yapılacak en büyük kötülüklerden bir tanesidir. 2017 yılının planlaması yapılırken bu hususlar dikkate alınıp vatandaşımızın refah seviyesini de iyileştirecek şekilde yatırımların yapılması gerekiyor" dedi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın