EKONOMİ

Alman Firma Erzurum'a Göz Kırptı!

Alman Firma Erzuruma Göz Kırptı!
Alman Firma Erzurum'a Göz Kırptı!


Alman Firma Yöneticileri Yatırım İçin Erzurum'da

Türkiye'de, hükümetin 'Cazibe Merkezleri Programı' geçtiğimiz ay Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu gelişmenin üzerine Erzurum'da yatırım yapmak isteyen dev Alman firması Mannesmann'ın Yönetim Kurulu şehre geldi.

Cazibe merkezi ilan edilen Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki arsa tahsislerine talepler her geçen gün artıyor. Bu çerçevede, arsa tahsis taleplerini görüşmek üzere valilikte gerçekleştirilen 2.OSB Yönetim Kurulu Toplantısı'na, Vali Seyfettin Azizoğlu'nun yanı sıra, 2. OSB yönetim kurulu üyeleri; Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Mehmet Levent Kepçeli, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı ve Müteşebbis Heyet Başkan Vekili Saim Özakalın ile 2. OSB Bölge Müdürü Fırat Karakaya katıldı.


Firmanın Hedefi, Ortadoğu, Rusya ve Türki Cumhuriyetler

Vali Seyfettin Azizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Erzurum'da yatırım yapmak isteyen dev Alman firması Mannesmann'ın Yönetim Kurulu Başkanı Jurgen Schafsteın, Genel Müdürü Miguel Nagel, Türkiye CEO'su Ertan Bayer ve Türkiye Temsilcisi Abdullah Imır'da hazır bulundu. Toplantıda, Vali Azizoğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'in girişimleri sonucu Erzurum'da yatırım yapmayı planlayan Mannesmann'ın Genel Müdürü Miguel Nagel'in yatırımlarıyla ilgili bir sunum yaptı Yoğunluklu olarak yeni teknoloji altyapı ve doğalgaz borularının üretimini yapmayı planladıklarını ifade eden firma yetkilileri, doğunun merkezi olarak bilinen Erzurum'da yatırım yaparak, Ortadoğu, Rusya ve Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere bölgeye yakın ülkelerin bu alanda ihtiyaç duyduğu ürünleri Erzurum'dan bu ülkelerin pazarlarına ulaştırmak istediklerini dile getirdiler.

Toplantıda, Alman firmanın yatırım düşüncesinden memnuniyet duyduklarını ifade eden Vali Azizoğlu, yatırımın gerçekleşmesi halinde Erzurum'un büyük çapta yabancı bir yatırımcı kazanacağını söyledi.


Firmalar Yatırımlar İçin Sunum Sırasında!

Toplantıda daha sonra, aralarında ulusal firmaların da yer aldığı orta ölçekli yatırım talebinde bulunan yatırımcıların sunumlarına geçildi. Yaklaşık 30 firma planladıkları yatırımlarla ilgili yönetim kurulunu bilgilendirdi. Toplantıda, yatırım için uygun görülen firmalara resmi yazı gönderilerek tahsis işlemlerine başlanılmasına ayrıca 2.OSB de tahsis başvurularının alınmasına ve daha önce başvuruda bulunan diğer firmaların değerlendirilmesinin devamına karar verildi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
9 Şubat 2017 16:22
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}