Erzurum'da Ağırlamaktan Mutluluk Duyduk

Eyof 2017 Erzurum Organizasyonu Oyunlar Köyünde Düzenlenen Törenle Sona Erdi

Erzurum'da Ağırlamaktan Mutluluk Duyduk


Eyof 2017 Oyunlar Köyünde Düzenlenen Törenle Sona Erdi


Erzurum'da düzenlenen Avrupa Olimpik Gençlik Kış Oyunları (EYOF 2017); son buldu ve oyunlar bayrağı Erzurum'a gelen Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'ya teslim edildi.

Kış sporları merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Erzurum'da 11 Şubat'ta başlayan ve 34 ülkeden toplam 650 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen EYOF 2017'nin kapanış töreni Atatürk Üniversitesi'ndeki Oyunlar Köyü'nde yapıldı.

Kapanış töreni, yarışmalarda ilk üçe giren sporculara madalyalarının verilmesiyle başladı. Madalya töreninin ardından bayrak geçişi yapıldı. Türk bayrağını snowboard slalomda bronz madalya kazanan Aydan Karakulak taşıdı.


Sizleri Erzurum'da Ağırlamaktan Mutluluk Duyduk

Vali Seyfettin Azizoğlu, yaptığı konuşmada, Avrupa gençlerini Erzurum'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi, "Güzel ülkemizin güzel şehri Erzurum'da siz misafirlerimizi bir hafta süresince ağırlamış olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum" dedi ve şöyle devam etti:

"Erzurum'a gelerek Türk sporcularla birlikte çok güzel bir festivalin yapılmasına katkı sağladınız. Müsabakalarda göstermiş olduğunuz sportmence davranışlarla da çoğu kişiye örnek oldunuz. Erzurumlular olarak sizleri çok sevdik, umarım sizler de bizleri sevmişsinizdir. İsterdim ki, katılamayan diğer ülkelerin gençleri de burada sizlerle, bizlerle olsalardı da bu güzelliği, neşeyi ve olimpiyat coşkusunu beraberce yaşasaydık. Hepinize tekrar çok teşekkür ediyorum. Ülkelerinize Türkiye'nin ve Erzurum'un kucak dolusu selamını götürün" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Azizoğlu, organizasyon bayrağını EYOF'un 2019'da Bosna Hersek'te olması nedeniyle Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka'ya verdi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Yorum Yazın