Eski Vali: Erzurum Büyük Değişim Dönemi Yaşamış

Eski Erzurum Valisi Öztürk Erzurum'da

Eski Vali: Erzurum Büyük Değişim Dönemi Yaşamış


Eski Vali Öztürk Erzurum'da

İçişleri Bakan Yardımcısı eski Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'i ziyaret etti.

Bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere bölgede bulunan Bakan Yardımcısı Öztürk, Jandarma Genel Komutanlığı Asayiş Başkanı Tümgeneral Ali Çardakçı ve Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Akdeniz ile birlikte Başkan Sekmen ile görüştü.

Bakan Yardımcısı Öztürk'e Başkan Sekmen, şehirde gerçekleştirdiği yatırım ve projeleri anlattı. Başkan Sekmen, "Kentsel dönüşüm başta olmak üzere ekonomi, eğitim, imar, alt ve üstyapı, çevre, ulaşım, kültür, sanat ve spor gibi birçok alanda şehrin tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere yoğun gayret sarf ediyoruz. Mahalli İdareler Yasası ile birlikte köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerinde arıtma tesisleri, içme suları, grup yolları, okulların bakım ve onarımı, köy konaklarının inşası gibi halkımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayıp, problemlerini çözüyoruz. İlçe ve kent merkezinde de yoğun çalışmalarımız ve projelerimiz var. Malumunuz kayak merkezlerinin devri sonrası yaptığımız yatırımlarla şehrin ekonomik ve turizm hayatına da katkıda bulunduk. Diğer bir yandan da kentin sanayileşmesi ve ticari atılımlar için Sayın Valimizle birlikte önemli yatırımları hayata geçirmeye çalışıyoruz" dedi.

Bakan Yardımcısı Öztürk de, Erzurum'un büyük bir değişim ve gelişim dönemi yaşadığını ifade ederek, çalışmalarından ötürü Başkan Sekmen'i tebrik etti.

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi

Yorum Yazın