Erzurum'un Karakterinde Şampiyonluk Var

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak 86 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Murat Ertürk'ü Vali Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti

Erzurum'un Karakterinde Şampiyonluk Var


Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak 86 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Murat Ertürk'ü Vali Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti


23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak 86 kiloda Avrupa Şampiyonu olan Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gençlikspor Kulübü'nün milli güreşçisi Murat Ertürk, sabah saatlerinde geldiği Erzurum'da ayağının tozuyla Vali Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti.

Macaristan'ın Szombathely kentinde düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası'nda 86 kiloda altın madalya kazanan Murat Ertürk, sabah saatlerinde Erzurum'a geldi. Erzurum Havalimanı'nda kendisini bekleyen Erzurumlular tarafından coşkuyla bir karşılanan Ertürk, hiçbir yere uğramadan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nu ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Vali Yardımcısı Ayhan Terzi, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ali Rıza Kiremitci, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin ve Gençlik Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil'in de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Ertürk, "Avrupa şampiyonasında ilk turdan itibaren rakiplerimiz sıkıydı ancak ilk turda Polonyalı rakibimi, üçüncü turda ise Ukraynalı rakibimi yenerek finale çıktım. Finalde Macar rakibimi 55 saniyede yenerek şampiyon oldum. Bu kötü günlerde Avrupa'nın ortasında ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde İstiklal Marşımızı dinlettirdim".

Konuşmasının ilerleyen kısmında amacının Erzurum'a olimpiyat şampiyonluğu getirmek olduğunu ifade eden Ertürk, "Bu başarı Türkiye'ye ve Erzurum'a hayırlı olsun. 12-13 yıldan beri bu sporu yapıyorum. 4 yıl önce Fikret hocamla beraber Erzurum'a transfer oldum. Fikret hocam beni çok iyi çalıştırdı. İnşallah hedefim dünya şampiyonu olarak Erzurum'a olimpiyat şampiyonluğunu getirmek" dedi.


"Erzurum'un Karakterinde Şampiyonluk Var"

Vali Seyfettin Azizoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Erzurum'da şampiyon bir güreşçinin çıkması bizler için gurur verici. Belediyemizin de geleneksel sporlara destek vermesi ayrıca takdire şayan bir durum. Büyükşehir Belediyemizin spor kulübünden yetişmiş bir sporcumuz bizim göğsümüzü Avrupa'da 86 kiloda şampiyon olarak kabarttı. Darısı diğer sporcularımızın başına. Bundan sonra elde edeceğimiz başarılarda sporcularımız kadar hocalarımızın da gayreti önemli. İnşallah onlarında gayretleri ile şehrimizde daha farklı branşlarda şampiyonlar göreceğiz. Erzurum'un karakterinde zaten şampiyonluk var. Bunu da özellikle son yıllarda kış sporları, güreş, atletizm ve uzak doğu gibi farklı dallarda elde edilen başarılardan görüyoruz. Bu başarıları taçlandıran son gelişme de Murat kardeşimizin Avrupa'da altın madalya kazanması. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Vali Azizoğlu, şampiyon güreşçiyi altınla ödüllendirdi.

Kaynak: Erzurum Valiliği

Taglar: Murat Ertürk, Avrupa Güreş Şampiyonu, Güreşte Altın Madalya

Yorum Yazın