Kazım Karabekir Stadı TFF 1. Lig'e Hazırlanıyor

Kazım Karabekir Stadı TFF 1. Lig'e Hazırlanıyor

Kazım Karabekir Stadı TFF 1. Lig'e Hazırlanıyor


Erzurum'da TFF 1. Lig Hazırlıkları


2011 Üniversiade kapsamında baştan ayağa yenilenerek, üzeri kapatılan ve alttan ısıtmalı zemine sahip olan Kazım Karabekir Stadı, şimdiden TFF 1. Lig için hazırlanıyor

Son iki sezonda kış aylarında bile alttan ısıtma sistemi sayesinde yeşil olma özelliğini koruyan ve BB Erzurumspor'un iki sezonda elde ettiği şampiyonluklarda önemli bir faktör oynayan Kazım Karabekir Stadı'nın zemini şimdi de TFF 1. Lig için hazırlanıyor.

2011 yılında Erzurum'da yapılan 25'inci Dünya Üniversiteler Kış Spor Oyunları kapsamında baştan ayağa yenilerek, UEFA kriterlerine getirilen stadın, tribünlerinin tümünün üzeri kapatılırken, zeminde alttan ısıtma sistemine kavuşturulmuştu. Üniversiade açılış ve kapanış törenlerine ev sahipliği yapan EYOF 2017'in de açılış törenlerine sahne olan Kazım Karabekir Stadı, yeni sezona hazırlanıyor.


Statta Hummalı Çalışma

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Kazım Karabekir Stadı'nda hummalı çalışma yapıyor. Doğu'nun en gözde stadyumu yeni sezona hazırlanıyor. TFF 1. Liginde mücadele edecek olan BB Erzurumspor'un oynayacağı maçlar için şimdiden yoğun bir çalışma ile yeni sezona hazırlanan stadyumda ara ekimin yanı sıra vertikal ve kumlama çalışması yapılıyor.

Alttan ısıtma sistemi sayesinde kış sezonunda da yeşil kalma özelliğini gösteren stadyumda bu uygulamanın saha zeminine büyük faydaları olduğu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, alttan ısıtma sistemi sayesinde bu sezon saha zeminin daha diri ve güçlü kaldığını söyledi.

Tesis Müdürü Yakup Çiltaş ise "Eskiden üç ara ekimi yapıyorsak, bugün bu sayı bire inmiş durumda. Bu avantajı da bize alttan ısıtma sistemi sağladı" dedi.

Alttan Isıtma Takıma Büyük Avantaj Sağladı

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, sahanın alttan ısıtma sistemi sayesinde sezon boyunca yeşil kaldığını bunun da Büyükşehir Belediye Erzurumspor'a önemli bir avantaj sağladığını belirterek, "Hem 3. Ligde hem de 2. Ligdeki Şampiyonlukta sahamızın her zaman yeşil ve hazır olmasının da katkısı oldu" dedi.
Taşkesenligil, stat personelinin artık alttan ısıtma sistemini daha profesyonelce kullanabildiğini de sözlerine eklendi.

Taşkesenligil, "Yeni sezonda da takımımız muhteşem bir zeminde top koşturacak ve taraftarımız güzel statta maç izleyecek" dedi. Saha çimlerini biçmekle görevli personel Mahmut Akdi ise, yeni sezonun ilk maçında saha zemine müthiş bir desen vereceğini söyledi.

Kaynak: (Erzurum-GHSİM)

Yorum Yazın