EĞİTİM

Eğitimli Nesiller İçin Bir Adım Daha

Eğitimli Nesiller İçin Bir Adım Daha
Eğitimli Nesiller İçin Bir Adım Daha

Hayır Sever Çakmakçı, 16 Derslik İmam Hatip Orta Okulu Yaptıracak

Erzurum'da hayırsever vatandaş Niyazi Çakmakçı tarafından Tortum ilçesinde yapılacak olan 16 derslikli okulun protokolü imzalandı.


Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu'nun, makamında düzenlenen törende hayırsever Çakmakçı 16 derslikli ortaokulun protokolüne imza attı. Tortum Kaymakamı Mustafa Çiftçiler, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız ve hayırsever vatandaşın oğlu Hakan Çakmakçı'nın yer aldığı törende konuşan Vali Seyfettin Azizoğlu, Tortum Yeşildere Mahallesi'nde İmam Hatip Ortaokul'u yaptırmayı taahhüt eden hayırsever vatandaşa teşekkür etti.

erzurum valiiği, hayır sever vatandaş niyazi çakmakçı


Vali Azizoğlu; Ülke Geleceği Kaliteli Eğitimle İnşa Edilecek

Ülke geleceğinin ancak kaliteli bir eğitimle inşa edilebileceğini söyleyen Vali Azizoğlu; "Devlet olarak her yıl en büyük bütçeyi eğitime ayırıyoruz. Yeni okullar, üniversiteler açıyor, eğitimdeki kalite standardını arttırabilmek adına var gücümüzle çalışıyoruz. Biliyoruz ki eğitime verilen önem geleceğe verilen önem demektir. Bugün de 2017 yılının ilk hayırsever yatırımının imzalarını attık. Böylece eğitim zincirine yeni bir halka daha takılmış oldu.Diğer iş adamlarımızı da yeni eğitim yuvaları yaptırmaları için Erzurum'a davet ediyorum. Okullarımızın sayısı arttıkça Erzurum'un ülke genelindeki eğitim sıralamasının daha üst seviyelere çıkacağını inanıyorum" diye konuştu.


İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da yaklaşık 3 milyon lira tutarında maliyeti olacak okulun tüm masraflarının hayırsever vatandaş tarafından karşılanacağını belirtti.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
15 Ocak 2017 10:41
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}