Menemeni, Daha İyi Kim Yapar? Kadınlar Mı, Erkekler Mi?

Hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi menemeni, 'Kadınlar mı erekler mi daha iyi yapar?' Bu konuda erkeklerin daha becerikli olduğu değerlendiriliy

Menemeni, Daha İyi Kim Yapar? Kadınlar Mı, Erkekler Mi?

Kimin Elinden, Daha Lezzetli?

Genellikle hafta sonu kahvaltılarının vazgeçilmezi olarak karşımıza çıkan menemeni, 'Kadınlar mı, erekler mi daha iyi yapar?' Bu konuda erkeklerin kadınlara kıyasla daha becerikli olduğu değerlendiriliyor.

Menemene erkeklerin bekarlık yemeği diyebiliriz. Lezzet ve sunum bakımından erkeklerin ön planda olmasının sebebi ise bekarlık dönemlerinde menemeni çok tercih etmeleri diye gözüküyor. Tercih sebebi ise yapılışının pratik olması.... Peki iyi bir menemen nasıl yapılır?

İşte Tarifi...

menemen nasıl yapılır

Kaşarlı Menemen İçin Gerekli Malzemeler

1 küçük boy kuru soğan

2 adet domates

2 adet yeşilbiber

1 adet kırmızıbiber

3 adet yumurta

3 yemek kaşığı tereyağı

1 tatlı kaşığı tuz

50 gram kaşar

Kaşarlı Menemen Yapılışı

Öncelikle soğanları küçükce, yani küp küp doğrayıp 2 yemek kaşığı tereyağı ile kavuruyoruz. Ardından küp küp doğranmış domatesleri katıyoruz. Biraz kavurduktan sonra, ince doğranmış kırmızı biber ve yeşil biberi katıyoruz. Karışıma bir çay bardağı su ekleyip, domatesler iyice pişinceye kadar kısık ateşte tutuyoruz. Ardından, kalan bir kaşık tereyağını ve kaşarı koyup biraz erittikten sonra, yumurtaları ilave edip pişiriyoruz.

Afiyet olsun...

Yorum Yazın

Yorumlar

Menemen erkek yemeğidir. Elbette erkekler iyi yapar.

Hanımların elinden daha lezzetli olur diye düşünüyorum elinize sağlık