SPOR

Yetenek Taraması Sonrası Kayak Kursu Ücretsiz

Yetenek Taraması Sonrası Kayak Kursu Ücretsiz
Yetenek Taraması Sonrası Kayak Kursu Ücretsiz

Gençlik Spor Kayakçı Yetiştiriyor

Erzurum Gençlik Spor Kulübü, kayakçı yetiştirmek için pilot okullardan seçilen öğrencilere ücretsiz kayak kursu veriyor.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Spor Kulübü, yetenek taraması sonucu keşfedilen minik çocuklara yönelik ücretsiz kayak kursu düzenliyor.

Program çerçevesinde, hafta içi sabah ve öğleden sonra alp disiplininde kayak eğitimi veriliyor. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin mekanik tesislerini kullanan ve kayak pistlerinde kayak eğitimi alan minik kayakçılar geleceğin yıldızları olmaya adaylar.

Gençlik spor kayakçı Erzurum

Konteyner Kayak Odası Kurdular...

Erzurum Gençlik Spor Kulübü Başkanı Güngör Şenses, Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Ejder 3200 kayak tesislerinde konteyner kayak odası kurduklarını ve bu tesiste sporcu yetiştirmek için kolları sıvadıklarını söyledi.

Şu ana kadar 140'ın üzerinde kayakçının eğitime iştirak ettiklerini aktaran Şenses, "Ayrıca Polis Amca ve Kayakyolu İlköğretim Okulları'ndan yetenek taraması sonucu tespit ettiğimiz 80 dolayında minik çocuğa burada hafta içi her gün sabah ve öğleden sonra ayrı ayrı gruplar olmak üzere kayak eğitimi veriyoruz" dedi.

Gençlik spor kayakçı Erzurum

Geleceğin Kayakçıları Yetişiyor...

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, geleceğin milli kayakçılarını yetiştirmek için önce pilot okullarda yetenek taraması yaptıklarını belirterek, "Antrenörlerimizin pilot okullardan keşfettiği 80 dolayında minik kayakçıya ücretsiz kayak kursları düzenleyerek eğitim veriyoruz. Çocuklarımız burada kayak eğitimi almaktan keyif alıyorlar. Aileler de bu projemizden oldukça mutlu. Bize özellikle mekanik tesisleri ve kayak pislerinden faydalanmamız konusunda kapılarını açan Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ile Ejder 3200 yetkililerini teşekkür ediyoruz" dedi.

Öte yandan Snowboard dalında Ömer Karslı, kayakçı yetiştirirken, Ahmet Aktaş, Ömer Said Alaeddinoğlu, Demet Karslı, Sinan Çemlek ve Yusuf Şeker alp disiplininde geleceğin kayakçılarını yetiştiriyor.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
6 Ocak 2018 10:57
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}