Kar Tanelerinin Havada Solo Yaptığı Nefes Kesen Yarış!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu öncülüğünde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, 'Geleneksel ve Atlı Kızak Y

Kar Tanelerinin Havada Solo Yaptığı Nefes Kesen Yarış!

'Geleneksel Atlı Kızak Yarışları'

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu öncülüğünde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen, 'Geleneksel ve Atlı Kızak Yarışları' izleyecilerine unutulmaz anlar yaşattı.

'Geleneksel ve Atlı Kızak Yarışları' Erzurum Cirit Sahası'nda yapıldı. 80 kişinin katıldığının açıklandığı yarışlarda sporcular galip gelmenin mücadelesini verdi.

Erzurum Geleneksel Atlı Kızak Yarışları

Görsel Şölen...

Yarışlar sırasında, cirit sahası ile bütünleşen Palandöken dağı ve bem beyaz kar örtüsü ile kristal kar, atlı kızakların hareketleri ile havada solo yaparken izleyicilere görsel şölen sundu.

Yarışta, Kars, Erzincan, Bursa, Yalova, Kayseri ve Ankara'dan Erzurum'a gelen sporcular kıya sıya mücadele etti. Yarışlarda kızaklara koşulan atların ihtişamı göz kamaştırdı.

Erzurum Geleneksel Atlı Kızak Yarışları

Belediye Başkanı Sekmen'e Teşekkür...

Atlı Kızak ve Geleneksel Kızak Asbaşkanı Günal Genç, ata sporlarının kentte yaygınlaşması noktasında spora ve sporcuya destek olan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'e teşekkür etti.

Yarışların büyük mücadelelere sahne olduğunu ifade eden Asbaşkan Genç, bölge illerinin de katılımıyla gerçekleşen organizasyonda Erzurum ve bölgedeki sporseverlerin de yarışlara yoğun ilgi gösterdiğini kaydetti.

Erzurum Geleneksel Atlı Kızak Yarışları

Yorum Yazın