Suriye Zirvesinde Ruhani ve Putin'e Cağ Kebabı İkramı

Türkiye'nin Lezzetleri Arasında Yer Alan Cağ Kebabı Benzersiz Lezzeti ile Dünya Liderlerinin Sofrasında.

Suriye Zirvesinde Ruhani ve Putin'e Cağ Kebabı İkramı

Cağ Kebabı Benzersiz Lezzeti ile Dünya Liderlerinin Sofrasında...

Suriye Zirvesi İçin Ankara'da Bir Araya Gelen İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani Ve Rusya Devlet Başkanı Vlidamir Putin'e Yemekte Erzurum'un Meşhur Lezzeti Olan Cağ Kebabı İkram Edildi

Zirvede bir araya gelen liderlere Cumhurbaşkanı Erdoğan cağ kebabı ikram ederken yemek sırasında ilginçte bir diyalog yaşandı. Cağ kebabı bulundukları alanda pişirilirken kokuyu alan Ruhani ne pişirildiğini merak etti. Erdoğan 'pişen cağ kebabı, döner gibi ama yatay pişiriliyor' diye Ruhaniye bilgi verdi.

Putin 'Erdoğan Her Zaman En İyisini İkram Eder Merak Etmeyin'

Cağ kebabının mis gibi lezzetli kokusuna alan Ruhani gülerek karşısındaki iki lidere ne piştiğini bilmiyorum, bana da zaten söylemediler' deyince Putin 'Erdoğan Her Zaman En İyisini İkram Eder Merak Etmeyin' ifadesini kullandı.

Türkiye'nin Lezzetleri Arasında Yer Alan Cağ Kebabı

Liderlere Cağ Kebabı İkramı

Bir anonim olarak ortaya çıkan ve Selçuklulara kadar dayanan cağ kebabı Erzurum yöresinin Tortum, Oltu, Şenkaya, Yusufeli bölümüne kadar uzanan bir yemek kültürüdür. Cağ kebabı yatık olarak özel odun ateşinde pişirilir. Et seçimi, etin terbiyesi, ateşin kuvveti, dönerin ateşe yakınlığı, yavaş yavaş pişirilmesi gibi nedenler cağın lezzetine etki eder.

Neden Cağ Kebabı Vazgeçilmez Bir Lezzet

Cağ Kebabının İçinde Neler Var? Nasıl Yapılır? İşte Cağ Kebabı Tarifi

Yorum Yazın