Aziziye Parkı Ziyaretçilerini Türk Kahramanları İle Buluşturuyor!

Şehir yeni bir yeşil alana daha kavuştu

Aziziye Parkı Ziyaretçilerini Türk Kahramanları İle Buluşturuyor!

Erzurum Değişiyor!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Aziziye Anıtı'nın bulunduğu alanda gerçekleştirdiği peyzaj tasarımı sonlandırdı. Şehir yeni bir yeşil alana daha kavuştu.

Osmanlı-Rus Savaşı'nı simgeleyen objelerin yerleştirildiği 27 bin metrekarelik Aziziye Parkı'nda, 100'ü aşkın yetişkin ağaç ve 11 bin adet süs bitkisi kullanıldığı açıklandı.

Kafkas Cephesi Kahramanı Gazi Ahmet Muhtar Paşa, Türk kadınının onur timsali Nene Hatun ve Türk büyüklerinin heykellerinin bulunduğu Aziziye Millet Bahçesi'nde 27 bin metrekarelik alanın 21 bin 500 metrekaresine özel süs bitkileri konulduğu da paylaşıldı.

Bisiklet ve yürüme yolları, oturma alanları, oyun parkı, dev satranç alanı ile mini süs havuzu bulunacak park için Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Erzurum'un iklim manzarası, mimarisi ve dokusunda muhteşem bir ahenk var. 4 yıldır bu dokuyu, bu ahengi korumak için, çocuklarımıza mutlu bir şehir bırakmak için çalışıyoruz" dedi.

Aziziye Millet Bahçesi'nin adeta tarihle bütünleşen bir özelliğe sahip olduğunu ileten Sekmen, "Aziziye Millet Bahçesi şehrimizin yeşil ve peyzaj estetiğine yeni bir ufuk kattı. Burada tarih ve yeşili bütünleştirdik. Özel süs bitkileriyle donatılan parkta vatandaşlarımız şimdi hem spor yapıyor hem de dinleniyor" diye konuştu.

Aziziye Millet Bahçe Parkı

Erzurum Aziziye Parkı

Erzurum Aziziye Parkı

Erzurum Aziziye Parkı

Erzurum Aziziye Parkı

Yorum Yazın

Erzurum Portalı İnstagram
Bizi İnstagramdan Takip Edin

Erzurum hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgilere ulaşmanın kolay yolu. Bizi Instagram hesabımızdan takip edin.

Kapat