Azak'tan Eğitime Okul Desteği

16 Derslik Okulda 480 Öğrenci Eğitim Alacak...

Azak'tan Eğitime Okul Desteği

16 Derslik Okulda 480 Öğrenci Eğitim Görecek

Erzurumlu, hayırsever iş adamı Raif Azak tarafından yaptırılacak 16 derslikli imam hatip ortaokulunun temeli atıldı.

Yakutiye ilçesi Şükrüpaşa semti Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesinde yapımına başlanan Raif Azak İmam Hatip Ortaokulu'nun temelinin atılması için düzenlenen törene, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, iş adamı Raif Azak, İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, çeşitli kurumların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Okulun temeli, kurban kesilmesi ve dua edilmesinin ardından Vali Azizoğlu'nun, yapının temeline beton dökülmesini sağlayan butona basmasıyla atıldı.

Erzurum'da Eğitime Okul Desteği

Tekli Eğitim İçin Yeni Eğitim Yuvalarına İhtiyaç Var

Vali, Erzurum'un hızla gelişen şehir olduğunu, şehirde ikili eğitimden kurtulmak için yeni okulların yapılmasının ihtiyaç olduğunu söyledi.

Raif Azak'ın katkılarıyla 16 derslikli okulun temelini attıklarını hatırlatan Vali Azizoğlu, "Okullaşmaya yönelik yatırımlarımız hızla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığımız bu konuda desteklerini her zaman veriyor. Ancak tekli eğitime geçmek için vatandaşlarımızın da katkılarına son derece ihtiyacımız var. Raif bey de bu konuda öncü oldu ve okulun yapımını üstlendi. Bu vesileyle Erzurum'daki diğer hayırsever iş adamlarımıza bu konuda çağrı yapmak istiyoruz." diye konuştu.

Vali Seyfettin Azizoğlu, bu tür desteklerin artması halinde merkez ve ilçelerde tekli eğitime geçileceğini, yapılan bu okullardaki projelerin özel projeler olduğunu, kentin mimarisine uygun binalar inşa edildiğini sözlerine ekledi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü desteğinde yapımına başlanılan okul tamamlandığında 480 öğrenciye hizmet verecek.

Erzurum'da Eğitime Okul Desteği

Yorum Yazın