Başkan Erdoğan'ın Katıldığı Abdullah Tivnikli'nin Cenaze Töreninden Kareler!

Cenaze Namazını İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz Kıldırdı...

Başkan Erdoğan'ın Katıldığı Abdullah Tivnikli'nin Cenaze Töreninden Kareler!

Erzurumlu İş Adamı Tivnikli'ye Veda!

Cenaze Namazını İstanbul Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz Kıldırdı.

İstanbul'da bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Eksim Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Tivnikli, son yolculuğuna uğurlandı. Hemşehrimiz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı.

Abdullah Tivnikli Cenaze Töreni

Devlet Erkanı Törendeydi...

Cenaze namazına Başkan Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman, eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, eski bakanlardan Recep Akdağ, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı Onursal Başkanı Osman Nuri Topbaş, bazı belediye başkanları, çok sayıda iş adamı, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Abdullah Tivnikli Cenaze Töreni

O Bir Vakıf İnsanıydı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cenaze namazının ardından yaptığı konuşmada, Abdullah Tivnikli'nin bir vakıf insan olarak gelecekte de kendisinden sonra hayırlarını devam ettirecek bir nesil bırakmanın gayreti içinde olduğunu söyledi.

Marmara İlahiyat Camisi Kendilerinin Bir Eseridir...

Erdoğan, "Bugün de bu anlamlı mekanda, Marmara İlahiyat Camisi'nde ki kendilerinin bir eseridir- bu cenaze namazını kılmak suretiyle onu uğurluyor olmak ne kadar bu işin anlamlı olduğunu göstermesi bakımından çok şeyler ifade ediyor." dedi.

Abdullah Tivnikli Cenaze Töreni

Yorum Yazın