MHP'den Büyükşehir Adaylığı Kesinleşen Prof. Dr. Serdar Sevimli Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Büyükşehir Adayı Serdar Sevimli İsmi Kesinleşti. Serdar Sevimli Kimdir?

MHP'den Büyükşehir Adaylığı Kesinleşen Prof. Dr. Serdar Sevimli Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Erzurum Büyükşehir Adayı Serdar Sevimli İsmi Kesinleşti

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Serdar Sevimli aday gösterecek. Bugün Ankara'da MHP Genel Merkezi'nde Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşen Prof.Dr.Serdar Sevimli'nin adaylığı kesinleşti. Görüşmeye MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Prof.Dr. Kamil Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Sadır Durmaz ve İl Başkanı Naim Karataş katıldı.

Serdar Sevimli

Prof. Dr. Serdar Sevimli Kimdir?

1975 yılında Erzurum Pasinler'de dünyaya gelen Prof. Dr. Serdar Sevimli ilk, orta ve lise öğrenimini Pasinler'de tamamladı. 1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

1998 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Prof.Dr. Serdar Sevimli, 1999-2004 yılları arası Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalında, Kardiyoloji ihtisasını tamamlayıp, uzman oldu.

2014 Yılında Profesör Olarak Genç Profesörler Arasına Girdi

Siyami Ersek Hastanesinde ritim bozuklukları üzerinde çalışmalar yaptıktan sonra Atatürk Üniversitesine "Artimi Laboratuarı"nın kurulmasına öncülük etti. 2011 yılında Transkateter Aort Kapak İmplantasyonu (TAVI) uygulamasının Türkiye'deki öncülerinden oldu.

Prof. Dr. Serdar Sevimli'nin saygın indekslerde taranan dergiler basta olmak üzere, yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış 120'nin üzerinde makalesi, yurt dışı ve yurtiçi sempozyumlarda çok sayıda bildirisi bulunmaktadır. İyi derecede İngilizce bilen Sevimli, evli ve iki çocuk babasıdır.

Yorum Yazın