EKONOMİ

TOBB Başkanı, 12 Banka Genel Müdürü İle Erzurum'a Tekrar Gelecek!

TOBB Başkanı, 12 Banka Genel Müdürü İle Erzuruma Tekrar Gelecek!
TOBB Başkanı, 12 Banka Genel Müdürü İle Erzurum'a Tekrar Gelecek!

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Erzurum'da!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nı (ETSO) ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, ekonomideki sıkıntıları aşılması için iş dünyasının topyekün bir mücadele verdiğini ve bunun taraflarla paylaşıldığını söyledi. Ayrıca, 15 gün içerisinde Erzurum'da 12 bankanın genel müdürü ve bölgenin bütün tüccar ve sanayicilerinin katılımıyla düzenlenecek olan toplantıda iş dünyasının finansal anlamda yaşadığı sorunlara çözüm arayacaklarını bildirdi.

Kars'ta düzenlenen bölge oda ve borsa başkanları toplantısına hava muhalefeti sebebiyle katılamayan ve söz konusu toplantının iptal edilmesi üzerine Erzurum'daki Oda ve Borsaları ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Erzurum Ticaret Borsası'nın (ETB) ardından ETSO'yu ziyaret etti.

ETSO'da Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, Meclis Başkanı Saim Özakalın ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılanan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, daha sonra kendisine eşlik eden Ak Parti Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, TOBB İkiz Kuleler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Özegen, Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız ve Uşak TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Suat Selim Kandemir'le birlikte ETSO Meclis üyeleri ile Genç ve Kadın Girişimciler Kurullarının başkan ve üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıya iştirak etti.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik

Özel Sektörün Kamu Alacaklarının Ödenmesi Piyasaları Rahatlatacaktır...

ETB Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Oral'ın da katıldığı, ETSO Meclis Salonu'ndaki toplantıda ilk olarak Meclis Başkanı Saim Özakalın kısa bir konuşma yaptı.

Ardından konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, son dönemde ekonomide yaşanan sıkıntıların aşılması ve istikrarın sağlanması için reel sektör olarak her türlü fedakarlığa katlandıklarını ve esnafından, tüccarına bütün ticaret erbabının devletin her çabasına omuz verdiklerini dile getirdi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Erzurum'da

Başkan Yücelik, özellikle faizlerin yüksek oluşunun piyasaları altüst ettiğini söyledi. Ekonomide çarkların hızlanması için alınması gereken acil tedbirler olduğunu, bu tedbirler ve yapılması elzem düzenlemelerle ilgili taleplerin sürekli TOBB'la paylaşıldığını ve çözüm yolları arandığını kaydetti.

Başkan Yücelik, özel sektörün kamu alacaklarının ödenmesinin piyasaları rahatlatacağını vurguladı. Ülke ekonomisinin zaman zaman zorluklarla, krizlerle karşı karşıya kaldığını ve hepsinin aşıldığını belirten Başkan, son dönemde ekonomik anlamda yaşanan sıkıntılarla ilgili belirsizliklerin bertaraf edilmesinin ve ekonominin temeli olan küçük ve orta ölçekli işletmelere moral verecek düzenlemelerin kısa vadede hayata geçirilmesinin büyük önem taşıdığını ifade etti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu

Sorunların Çözümünde Karşılıklı Diyalok ve İstişare Önemli...

Toplantıda TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise Kars Ticaret ve Sanayi Odası'nda (KTSO) düzenlenen, 'Bölge Oda ve Borsa Başkanları Toplantısı'na hava muhalefeti sebebiyle katılamadığını, bu sebeple Erzurum'daki oda ve borsa üyeleriyle bir araya gelme fırsatı elde ettiğini söyledi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, iş aleminin karşı karşıya olduğu sorunların çözümünde karşılıklı diyaloğun ve istişarenin önemine dikkati çekti. ETSO Yönetimine görevinde başarı dileyen ve ETSO'nun TOBB nezdinde akredite oda olarak üyelerine hizmet verdiğini söyleyen TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, kalite yönetim anlayışı ve standardıyla hizmet veren ETSO'nun Yönetimi'ni, Meclisi'ni ve personelini tebrik etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Erzurum'da

Sıkıntılar Rapor Haline Getirildi...

Ağustos ayından bu yana yaşanan sıkıntılarla ilgili 365 oda ve borsadan kendilerine iletilen sıkıntıların bir rapor haline getirildiğini belirten Hisarcıklıoğlu şunları söyledi; "Hazırlanan bu rapor başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanı, Sanayi Bakanı ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'na ilettik ve hepsinin takibi yaptık. Bazıları çözüldü bir kısmının da çözülmesi için çaba gösteriyoruz. Firmalarımızın, özel sektörün sıkıntılarının çözümü için üçüncü nefes kredisini başlattık. Bu kredinin kullandırılması aşamasında yaşanan problemlerin çözümü için de her türlü desteği vermeye hazırız."

Konuşmasında, yaşanan sıkıntıların aşılacağına inandığını dile getiren Hisarcıklıoğlu, "Bizim işimiz sizlerin dert ve sıkıntılarını çözmek. Son 25 yılda çok büyük sıkıntılar gördük, hepsi geldi, geçti. Bu tekerlek bu tümsekte kalmaz. Bu tümseği aşacağız. Öyle veya böyle aşacağız. Tümseğe çıkarken zorluk olur, inişte kolaylık olur. Yeter ki buna hazır olalım ve ayakta kalalım. Onun için bugünler de her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik içinde olup, birbirimize sımsıkı sarılacağız" diye konuştu.

Toplantının sonunda ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve misafirlerine Erzurum'a özgü gümüş işlemeli Oltutaşı tespih hediye etti.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Erzurum'da

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
20 Aralık 2018 09:30
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}