BİLİYOR MUYDUNUZ?

Ünlü ABD'li Yıldız Kim Kardashian'ın Kars-Erzurum Göçmen Torunu Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Ünlü ABDli Yıldız Kim Kardashianın Kars-Erzurum Göçmen Torunu Olduğunu Biliyor Muydunuz?
Ünlü ABD'li Yıldız Kim Kardashian'ın Kars-Erzurum Göçmen Torunu Olduğunu Biliyor Muydunuz?

İngiliz Daily Mail gazetesi ünlü ABD'li yıldız Kim Kardashian'ın soyağacına yönelik çalışmalar sonrasında Kardashian'ın büyükbabası Arthur, Kars-Erzurum göçmeni iki Ermeni ailenin torunu olduğu ortaya çıktı!

İngiliz Daily Mail gazetesi yaptığı bir araştırmayla prodüktörlük, modellik, şarkıcılık, aktrislik, stilistlik ve iş kadınlığı faaliyetlerinde bulunan ABD'li televizyon yıldızı Kim Kardashian'ın soyağacını ortaya çıkardı.

Yapılan araştırmalarda, Kim Kardashian'ın Erzurum ve Kars'ın köylerinde yaşamış atalarına ait fotoğraflar yayınlandı.

Kim'in baba tarafından dedesi Tatos, 1913'te Anadolu'dan ayrıldı.

Kim Kardashian'ın Hayat Hikayesi

ABD'ye göç eden dördüncü jenerasyonda yer alan ve tanınmış bir aileden gelen Kardashian, Amerika'nın Kaliforniya eyaletinin Los Angeles şehrinde, ünlü merhum hukuk danışmanı ve avukat Robert Kardashian (O. J. Simpson'ın avukatı olarak ünlenip Eylül 2003 tarihinde vefat eden) ile Kris Jenner (d. Houghton)'ın kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası yarı Osmanlı yarı Rus asıllı bir üçüncü jenerasyon Amerikan Ermenisidir, annesi ise Hollanda ve İskoçya (Büyük Britanya) kökenli bir Amerikalıdır. Baba tarafından büyük-büyükbabası Los Angeles'a Osmanlı İmparatorluğu'ndan (günümüz adıyla Türkiye sınırları içerisinde kalan bölge) göç etmiştir. Kendisi birçok röportajında: "Ben büyük bir Ermeni etkisiyle yetiştirildim. Daima Ermeni öyküleri duyarak, Ermeni geleneksel yemeklerini yiyip bayramlarını kutlayarak büyüdüm." ifadesini belirtmiştir.

Toplamda dokuz kardeşi olan Kardashian'ın iki öz kız kardeşi ve bir öz erkek kardeşi vardır; Kourtney, Khloé ve adını merhum babasından alan Robert. Annesinin daha sonra evlendiği Bruce Jenner'ın önceki evliliğinden olmak üzere üç üvey erkek kardeşi ve bir üvey kız kardeşi vardır; Burton Jenner, Brandon Jenner, televizyon yıldızı Brody Jenner, Casey Jenner. Yanı sıra annesinin 1989'da Robert'tan boşanıp 1991'de evlendiği eski olimpiyat atleti Bruce Jenner'dan olmak üzere iki yarı öz ünlü kız kardeşi vardır; Kendall Jenner ve Kylie Jenner.

Marymount Lisesi'nden mezun olan Kardashian, okulda okuduğu dönem sırasında, babasına ait olan müzik pazarlama firmasında çalışmıştır.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
8 Ocak 2019 18:22
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza