ERZURUMLU ÜNLÜLER

'Gönül Dağı' Programının Sunucusu Erzurumlu Hacı Ali Konuk'a Yapımcı Şoku!

Gönül Dağı Programının Sunucusu Erzurumlu Hacı Ali Konuka Yapımcı Şoku!
'Gönül Dağı' Programının Sunucusu Erzurumlu Hacı Ali Konuk'a Yapımcı Şoku!

TRT Haber kanalında yayınlanan belgesel program Gönül Dağı yeni sezona Seksenler dizisinde Bekçi Bekir karakteri ile tanıdığımız Erzurumlu Hacı Ali Konuk'un sunuculuğu ile başlamıştı ama...

Dünyanın en ağır meslek gruplarından olan tecrübeli uzun yol şoförlerinin sıra dışı yaşam öykülerini konu alan Gönül Dağı programının yeni sezonda sunuculuğunu Hacı Ali Konuk yapmaya başlamıştı. Pazar günleri saat 21:00'de TRT Haber ekranlarında yayınlanan programın sunucusu Hacı Ali Konuk'un geçirdiği rahatsızlık sonrasında sunuculuğuna son verildi. Hacı Ali Konuk'un 10 gün içerisinde göreve başlayacağını söylemesine rağmen yapımcısı tarafından yeni bir sunucu ile anlaşma yapıldı. Yaşanan gelişmeler üzerine Hacı Ali Konuk sosyal medya üzerinden sitemde bulundu...

Hacı Ali Konuk

"Gönül dağı sunuculuğum elimden alındı. Anlaşmam olduğu halde taburcu olduk, şükür. Bu arada TRT Haber'de devam eden Gönül Dağı programı yapımcı ve yönetmeni Ferhat Yalçıner, dış yapım Yalçıner film benim hastalığından faydalanarak etrafındaki bilirkişilere sormuş düzelir mi diye benim için. Uzun sürer hastalığı demişler. Cevabı böyle alınca gidip başka biriyle hemen anlaşıyor. Ben rahatsızlığımı haber verdim kendisine 10 güne çekime başlayacağımı söyledim. Daha 3 gün önce konuştuk. 24'ünde başlayacağız diye. Anladım ki yeni uzatılan 13 bölümde zam vermemek için böyle bir katakulli yaptı bu arkadaşı kınıyorum"

Gönül Dağı

Hacı Ali Konuk Kimdir?

Erzurum doğumlu başarılı oyuncu Hacı Ali Konuk eğitim hayatını tamamladıktan sonra oyunculuk için Müjdat Gezen Tiyatro Okuluna devam etmiştir. TRT 1'de yayınlanmakta olan Seksenler dizisinde Bekçi Bekir karakteri ile izleyicilere keyifli anlar yaşatan Hacı Ali Konuk kimdir?

1 Mayıs 1969'da Erzurum'da doğdu. Daha sonra ailesiyle birlikte Aydın'a yerleşti. İmam bir babanın oğlu. Liseyi İzmit'te okudu. Üniversite'de dişçilik okudu, bitiremedi. İlahiyat okudu, orayı da tam bitiremedi.

İzmit'te okurken tiyatro aktivitelerine katılmaya başladı. Stand-up yaptı.

Tiyatroyla tanışma hikayesi şöyledir; Dönemin tiyatrocularından Abdullah Karslıoğlu okuduğu okula gelir ve kendisine konservatuarda okumasını tavsiye eder. Fakat babası "Tiyatrocu olup da ne yapacaksın! Hepsi acından ölüyor." der. Daha sonra İstanbul'a gelir ve Modern Folk Üçlüsü'nden Ahmet Kurtaran'la tanışır. Tiyatroya böylece adım atar.

Hacı Ali Konuk

Müjdat Gezen'le çalışır. Daha sonra Levent Kırca'nın açtığı bir yarışmaya katılır ve kazanan 12 kişi arasında yerini alır. Levent Kırca'yla aynı sahneyi paylaşır.

İlk sinema filmi "Şeytan Bunun Neresinde?" İlk rol aldığı dizi ise "Çiçek Taksi" dir.

2012-2017 yılları arasında TRT1 ekranlarında ilgiyle izlenen "Seksenler" dizisinde canlandırdığı "Bekçi Bekir" karakteri sevilerek takip ediliyor.

2015 yılında senaryosunu yazdığı ve Birol Güven'in yapımcılığını üstlendiği ve yönetmenliğini Hasan Tolga Pulat'ın yaptığı 'Merdiven Baba' filminde Esra Dermancıoğlu, Emin Gümüşkaya, Aşkın Şenol ve Özlem Balcı ile başrolde oynadı.

2017'de TRT1'de yayınlanan 'Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda üstlendiği sahne arkası sunuculuğu ile büyük beğeni topladı.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
25 Şubat 2019 19:44
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza