ŞEHRİ KEŞFET

Büyükelçilikler Arası Kayağın İpek Yolu Kar Raftingi Heyecanı

Büyükelçilikler Arası Kayağın İpek Yolu Kar Raftingi Heyecanı
Büyükelçilikler Arası Kayağın İpek Yolu Kar Raftingi Heyecanı

Kars-Sarıkamış Ve Erzurum Palandöken Ejder 3200 Kayak Merkezlerinde 1-3 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenen Kar Raftingi Etkinliği 34 Ülkenin Büyükelçisi Tarafından Tam Not Aldı

Doğu Anadolu Projesi (DAP) Başkanlığınca hazırlanan 'Büyükelçilikler Arası Kayağın İpek Yolu Kar Raftingi Etkinlik Programı' kapsamında 34 ülkenin büyükelçisi Erzurum'a geldi. 'Büyükelçiler arası kar rafting organizasyonu' etkinliğine, Azerbaycan, Brezilya, Burundi, Danimarka, Filipinler, Fildişi Sahilleri, Gabon Cumhuriyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti, Güney Sudan, Hırvatistan, İtalya, Japonya, Kenya, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Kıbrıs, Küba, Letonya, Libya, Litvanya, Lüksemburg, Makedonya, Malezya, Malta, Meksika, Moldova, Nijerya, Romanya, Sırbistan, Sri Lanka, Sudan, Tacikistan, Tanzanya, Vatikan, Vietnam ve Zambiya'dan katılan büyükelçiler, organizasyon süresi boyunca hem kar rafting faaliyeti gerçekleştirdi hem de Kars ve Erzurum'un tarihi ve turistik yerlerini gezdiler.

Erzurum Kar Raftingi Heyecanı

Erzurum Valisi Okay Memiş, Palandöken'de Büyükşehir Belediyesine ait bir sosyal tesiste büyükelçilerle yemekte bir araya geldi. Büyükelçileri Erzurum'da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Memiş, Erzurum'un ülke tarihindeki önemine değinerek, kurtuluş savaşının başlatıldığı ve cumhuriyetin temellerinin atıldığı illerden biri olduğunu söyledi.

1 Milyon Turist Hedefini Yineledi

Palandöken Kayak Merkezi'nin Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden biri olduğuna vurgu yapan Vali Memiş "Dünya'da havaalanından indikten 10 dakika sonra kayak yapabileceğiniz çok az yer bulunmaktadır. Ayrıca, yarın Erzurum'un tarihi mekanlarını görme imkanı bulacaksınız. Benim tanımımla Erzurum'un Sultan Ahmet meydanını görecek ve şehrin tarihine bizzat tanıklık edeceksiniz. Tüm konuklarımızı ve konuklarımızın temsil ettiği ülkelerin vatandaşlarını Erzurum'a davet ediyorum. Bu yıl şehir olarak 1 milyon turist hedefimiz var. İnşallah bunu başaracağız. Organizasyonun da bu manada çok faydalı olacağını söylemek istiyorum" şeklinde konuştu.

Programa; Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Çetin Ali Dönmez, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kalkınma Ajansları Genel Müdürü Barış Yeniçeri, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir ve 34 ülkenin büyükelçisi aileleriyle birlikte katıldı.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
5 Mart 2019 10:17
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}