GÜNCEL

Vali Memiş; Hoholi Kilisesini Turizme Kazandırıyor ve Doğa Sporları Festivali Yapmayı Düşünüyor!

Vali Memiş; Hoholi Kilisesini Turizme Kazandırıyor ve Doğa Sporları Festivali Yapmayı Düşünüyor!
Vali Memiş; Hoholi Kilisesini Turizme Kazandırıyor ve Doğa Sporları Festivali Yapmayı Düşünüyor!

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum'un İspir İlçesi Devedağı'nda doğa yürüyüşünün ardından bisiklet bindi. Pazaryolu'nda 17 Kilometre rafting yaptı. Amaçlarının Erzurum'un doğasını Türkiye'ye tanıtmak olduğunu söyleyen Vali Memiş, doğa severleri Erzurum'a davet etti.

Kış turizminde Türkiye'nin gözbebeği konumunda olan Erzurum'un doğa turizminde de hak ettiği yere ulaşması için yoğun mesai harcayan Vali Okay Memiş, yaptığı sporlarla farkındalık oluşturmaya devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Tortum Gölü'nde Kano kullanan Vali Memiş, bugün ise Çoruh Nehri'nde 17 kilometre rafting yaptı.

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Vali; Kilisenin Restorasyonuyla İlgili Çalışmalar Yapacağız...

Güne, Tortum ilçesi Bağbaşı köyünde bulunan Meryem Ana Kilise'sini ziyaret ederek başlayan Vali Memiş, kilisenin restorasyonu ilgili bir takım çalışmalar yapacaklarını bildirdi. Kilisenin genel durumunun iyi olduğunu ifade eden Vali Memiş, yapacakları çalışmalarla daha güzel bir görünüme kavuşturacaklarını ifade etti.

Kilisenin bulunduğu alanın envai çeşit meyve ve sebzenin yetiştiği bir eko turizm vadisi olduğunu kaydeden Vali Memiş,“Meryem Ana Kilisesi yöresel tabiri ile ‘Haholi‘ tıpkı Öşvank Kilisesi gibi neredeyse aynı tarihlerde yapılmış ve günümüze sağlam bir şekilde ulaşmış. Bin yılı aşkın bir süre burada dimdik ayakta duran kilise muhteşem bir coğrafyada bulunuyor. Doğal güzelliği de bozulmamış olan vadinin alt yapısı ve yolları da gayet iyi durumda."dedi.

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Doğa Sporları Festivai İçin Kamuoyu Bilgilendirilecek...

Önümüzdeki yıl Erzurum'da uluslararası düzeyde ‘Doğa Sporları Festivali' yapmayı düşündüklerini akataran Vali, "Erzurum Merkez, Tortum ve Uzundere ilçelerini de kapsayacak şekilde. İlerleyen zamanda kamuoyu ile paylaşacağız” diye konuştu.

Vali Memiş açıklamasının ardından İspir İlçesi Devedağı'na geçti.

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Vali; Erzurum'un Doğasını Türkiye'ye Tanıtmak İsitiyoruz...

Vali burada bisiklet bindi ve beraberindekilerle birlikte doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Vali Memiş'in son durağı ise Pazaryolu'ndaki rafting alanı oldu. Çoruh Nehrin'de yaklaşık 35 kilometrelik bir rafting alanı oluşturduklarını belirten Vali Memiş, amaçlarının Erzurum'un doğasını Türkiye'ye tanıtmak olduğunu söyledi.

Çoruh Nehri'nin Türkiye'nin debisi en yüksek olan nehirlerinden biri olduğunun altını çizen Vali Memiş, böylesi önemli bir akarsuyun Erzurum sınırları içinden geçmesinin kendileri için avantaj olduğuna dikkat çekti.

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Vali; Erzurum Muhteşem Bir Coğrafyada Bulunuyor...

Erzurum, önemli tarihi ve doğal güzellikleri içinde barındıran muhteşem bir coğrafyada bulunduğunu ifade eden Vali; "Biz de elimizden geldiğince bu güzellikleri insanlarımıza göstermeye çalışıyoruz. Ayrıca yeni yaptığımız projelerle buraları daha fazla turist ağırlayabileceğimiz alanlar yapmanın gayreti içerisindeyiz. İlimiz sadece doğasıyla değil Cağ Kebabı, İspir Fasülye'si, Kadayıf Dolması, dutu, dut pestili, kömesi ve diğer yöremize ait lezzetlerle gelen misafirlerimizi cezbedecek. Ayrıca önümüzdeki günlerde İspir ve Pazaryolu ilçelerimizin bir başka güzellikleri olan Yedi Göller'i ve tarihi konaklarını da gezeceğiz. Bizim bu gezilerdeki amacımız doğa sporlarıyla ilgili bir takım şirketlerin ve firmaların şehrimizde yaygınlaşmasını sağlamak. Biz yönetim olarak farkındalık oluşturuyoruz. Özel teşebbüslerden de burada turizmi geliştirerek, insanların faydalanmasını sağlamasını bekliyoruz.”

Doğa Severler Erzurum Valisinden Davet Var!

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
1 Ağustos 2019 20:24
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}