GÜNCEL

Kivi Mağarası, Mağara Turizmi İçin Biraz Bekleyecek, Hedef Kamu Kaynağını Doğru Yerde Kullanmak!

Kivi Mağarası, Mağara Turizmi İçin Biraz Bekleyecek, Hedef Kamu Kaynağını Doğru Yerde Kullanmak!
Kivi Mağarası, Mağara Turizmi İçin Biraz Bekleyecek, Hedef Kamu Kaynağını Doğru Yerde Kullanmak!

Erzurum Valisi İnce Eleyip Sık Dokuyor!

Erzurum'un dillere detan Valisi Okay Memiş, Olur İlçesine bağlı Yıldızkaya Mahallesi'nde bulunan Kivi Mağarası'nda incelemede bulundu. Amaçlarının kentte “Mağara Turizmi” yapmak olduğunu ifade eden Vali Memiş, “Stratejik projeleri mutlaka kendim yerinde görüyorum. Kısıtlı olan kamu kaynağını doğru projelere ve doğru yerlere harcamak zorundayız” dedi.

Erzurum'da turizm potansiyeli olabilecek yerleri adeta dağ taş demeden araştıran Vali Memiş'in son durağı il merkezine 165 kilometre uzaklıktaki Yıldızkaya Mahallesi'nde bulunan Kivi Mağarası oldu. Kentte “Mağara Turizmi” yapmak istediklerini dile getiren Vali Memiş, bu nedenle mağarada incelemede bulunduklarını bildirdi.

Yatırım Yapılacak Yerleri Yerinde İnceliyor...

Kamu kaynağını harcamadan önce yatırımın yapılacağı alanları yerinde incelediğini belirten Vali Memiş, “Stratejik projeleri mutlaka kendim yerinde görüyorum. Kısıtlı olan kamu kaynağını doğru projelere ve doğru yerlere harcamak zorundayız. Bizim görevimiz bu. Kendim gidip görmeden hiçbir yatırıma başlamıyor, hiçbir adım atmıyorum” diye konuştu.

Kivi Mağarası Turizm Potansiyeli İçin Yeterli Değil

Kivi Mağarası Turizm Potansiyeli İçin Yeterli Değil...

Uzman bir ekiple Kivi Mağarası'nda incelemelerde bulunana Vali Okay Memiş, mağaranın önemli bir doğal güzellik olduğunu fakat turizm potansiyeli açısından yeterli görmediklerini söyledi.

Vali Memiş, mağarada yeterli ölçüde sarkıt ve dikitlerin oluşmadığını kaydederek, “Burada çok geniş ve derin bir mağara boşluğu var. Lakin bizi büyüleyecek ve buraya büyük bir turizm yatırımı yapacağımız ölçüde henüz sarkıt ve dikit oluşumu tespit edemedik" dedi.

Boş Vaat Vermeyecek...

Yıldızkaya köyü ve mezrası bizim daha çok doğa sporları yapacağımız ve eko turizmi yapabileceğimiz nefis bir köy. Biz burada yaşayan vatandaşlarımızın hayat standartlarını yükseltecek projeler yapacağız. Boş vaat vermeyeceğiz. Olacak şeye olacak, olmayacak şeye olmayacak dememiz lazım. Burada çok büyük bir turizm potansiyeli olacağını söylemek pek mümkün değil.”

Kivi Mağarası

Bölgede İlk Öncelik Yol Olacak...

Vali Memiş, ayrıca Yıldızkaya Mahallesi için önceliklerinin yol olduğunu belirterek, en kısa sürede mahallenin yolunun asfaltlanacağını da sözlerine ekledi. Bu arada Vali Memiş'e Olur Kaymakam Vekili Çağlar Tekin, Olur Belediye Başkanı Sıddık Demircan, Prof. Dr. İbrahim Kopar ve ilgili kurumlardan yetkili kişiler eşlik etti.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
15 Ağustos 2019 21:38
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}