Başpehlivanı Rıza Yıldırım'ın Olduğu 6. Uluslararası Karakucak Güreşlerinden Kareler!

Bu yıl Erzurum'da 6'ıncısı gerçekleştirilen Geleneksel Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri'nde heyecan günün ilk saatlerinde başladı.

Başpehlivanı Rıza Yıldırım'ın Olduğu 6. Uluslararası Karakucak Güreşlerinden Kareler!

Erzurum'da Ata Sporu Heyecanı!

Bu yıl Erzurum'da 6'ıncısı gerçekleştirilen Geleneksel Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri'nde Başpehlivan Rıza Yıldırım oldu.

Erzurum'un Yakutiye ilçesi Murat Ertürk Er Meydanında gerçekleşen, Geleneksel Uluslararası Altın Kemer Karakucak Güreşleri Festivali'ne Azerbaycan, İran ve Gürcistan'dan güreşçiler katıldı.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, "Geleneksel spor dallarımızın başında gelen ve “Ata Sporu” dediğimiz güreşi yaşatmak, canlı tutmak ve kültürümüzün bir parçası olarak gelecek nesillere aktarmanın, en büyük sorumluluklarımızdan olduğunu biliyoruz.

Göreve geldiğimiz ilk yıldan bugüne kadar bu festivali düzenledik ve bu yıl da aynı coşku ve heyecanla 6'ncısını organize ediyoruz. Bugün burada büyükler, minikler ve yıldızlar kategorisinde tam 600 güreşçimiz, kıyasıya bir mücadele verdi ve vermeye de devam ediyor.

Erzurum'un adını turizmde, kültürde ve sanatta olduğu gibi, spor alanında da literatürlere yazdıracak ve kentimizi inşallah dünya vitrinine hep birlikte oturtacağız.
Er meydanına destan yapmak için sporcu kardeşlerimize başarılar diliyorum. Güreşin kalbi Erzurum'da atıyor" dedi.

Kaynak: Erzurum Büyükşehir Belediyesi

Yorum Yazın