Erzurum'un En Tehlikeli Virajlara Sahip Yolu Pirinkayalar Geçidi

Erzurum Artvin Karayolu Üzerinde Tortum ve Uzundere İlçeleri Arasında Yer Alan Pirinkayalar Geçidi...

Erzurum'un En Tehlikeli Virajlara Sahip Yolu Pirinkayalar Geçidi


Erzurum Pirinkayalar Geçidi!

Erzurum Artvin Karayolu Üzerinde Uzundere İlçemizde Yer Alan Pirinkayalar Geçidi, 1160 Rakımı İle Muhteşem Tortum Gölü Manzarası Sunarken Aynı Zamanda Erzurum'un En Tehlikeli Virajlarına Sahip Yolu...

Erzurum'un en önemli turizm merkezinde ulaşımın sağlandığı 1160 rakımdaki Pirinkayalar Geçidi Erzurum içerisinde en virajlı yol olma özelliğini taşıyor. Karayollarının çoğunluğunun virajsız olduğu Erzurum Ovası üzerine kurulan şehrin en güzel manzaraya sahip ve en tehlikeli virajlara sahip Pirinkayalar Geçidi'nde ulaşımı rahatlatmak amacıyla tünel çalışmaları yapılmaktadır.

Erzurum Pirinkayalar Geçidi

Toplam 78 milyon liraya mal olacak proje ile Tortum Gölü'nün çevresinde Pirinkayalar Geçidi'ni devre dışı bırakacak 2 bin 380 metre uzunluğunda tek tüp karayolu tüneli yapılıyor. 2020 yılında tamamlanması planlanan proje sayesinde Erzurum'un önemli ulaşım sorunlarından biri ortadan kalkmış olacak.

Fotoğraf Ömer Akpınar, Cahit Arpacık

Yorum Yazın

Yorumlar

Sedanur ŞAMDAN

Sedanur ŞAMDAN

Pirinkayalat geçidinin Uzundere ve Tortum ilçeleri arasında olduğunu belirtmissiniz. Bu yanlış bir bilgi. So konusu yer Uzundere Artvin Karayolu üzerindedir. Yazınızı güncelleyiniz.