EĞİTİM

Tableti Olmayan Öğrenciler İçin Tabletler Erzurum'a Ulaştı!

Tableti Olmayan Öğrenciler İçin Tabletler Erzuruma Ulaştı!
Tableti Olmayan Öğrenciler İçin Tabletler Erzurum'a Ulaştı!

Erzurum’da 600 Öğrenciye Tablet!


T3 Vakfı ve Tarım Kredi Kooperatifleri işbirliği ile Selçuk Bayraktar’ın başlattığı tablet kampanyasında, 600 tablet öğrencilere ulaştırılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine verildi.


Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri’nden Erzurumlu öğrencilere tablet hediyesi dağıtımı, Erzurum Valisi Okay Memiş, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz’ın protokolü imzalamaları ile başladı.

Valilik Toplantı salonunda yapılan imza töreni öncesi Erzurum Valisi Okay Memiş, “Son 1 yıldır yaşadığımız pandemiden sonra hayvancılığın, tarımın, gıdanın ne kadar değerli olduğu, bütün dünya gördü. Dolayısıyla katma değeri yüksek ürünleri modern çağın gerektirdiği üretimleri yapmak zorundayız. Ama öyle oldu ki şu ağzımızdaki maskeyi bile dünyanın en büyük gelişmiş ülkelerinin bile bulamadığı oldu. Bu ülke Türkiye Cumhuriyeti Devleti milletiyle, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hem pandemi yönettik hem de vatandaşımızın bütün ihtiyaçlarını ilaçlarını karşıladık. Bugün de yine aslında pandemi ile alakalı bir durum vardı. Okulları kapatınca öğrencilerimizin eğitimlerini uzaktan yapmak durumunda kaldık. Tabi buna yönelik olarak ülkemizin bir hazırlığı vardı. Uzaktan öğretim ile ilgili olarak devletimiz gerekli alt yapıyı oluşturdu” şeklinde konuştu.

Tableti Olmayan Öğrenciler İçin Tabletler Erzurum’a Ulaştı

“İlimizdeki tablet ihtiyacını bir yılda tamamlamak istiyoruz”

Milletvekilleri ile yapılan toplantıların ardından ilimizdeki tablet ihtiyacını bir yıl içerisinde tamamlamak istediklerini ifade eden Vali Memiş, “En son olarak da tabii EBA erişimi olmayan öğrencilere yönelik olarak tablet dağıtımı ile ilgili ihtiyaç hâsıl oldu. Bizim değerlendirmemize göre 30 bin öğrencimizin tablete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Tabii bunu bir mağduriyet olarak görmememiz lazım. Çünkü televizyonlarda hem ilkokul, hem ortaokul, hem de liseye yönelik çocukların eğitimleri devam ediyor. Ama bir de internet üzerinden de istedikleri zamanda eğitim almalarını da istiyoruz. Bakanlığımızca ilimize 11 bin bir tablet planlaması var. Bu 11 bin tabletin bugün itibariyle yaklaşık 2 bini ilimize ulaştı. Hayırseverlerimizce yaklaşık bir 600 adet tableti de ulaştırdık. Bugün de yine TARNET tarafından sayın milletvekilimizin öncülüğünde Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından ihtiyaç sahipleri olan öğrencilerimize tablet dağıtımı yapılacak. Böylece 3 bin tableti dağıtmış olacağız. Milletvekillerimizle yaptığımız toplantılarda tablet ihtiyacını bir yıl içerisinde karşılamak istiyoruz. Yani bu öğrencilerimize İnşallah en kısa sürede tabletleri ile buluşturacağız. Tabii gönlümüz istiyor ki yüz yüze eğitime de geçirmesi, en son yapılan bu karantina ve diğer tepkilerden dolayı hakikaten bütün ülkemizde olduğu gibi ilimizde de çok iyileşme olduğunu gözlemlemekteyiz. Hep birlikte alacağımız tedbirlerle inşallah en kısa zamanda sağlıklı günlere kavuşacağız.”

“Tabletler İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ulaştı”

Daha sonra söz alan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, “Pandemi süreci, hem devlet olarak hem de kurumlar olarak kendimizi sınamamıza ve test etmemize bir imkân sağladı. Elhamdülillah gördük ki sağlık altyapısı olarak Türkiye, pek çok ülkeyle kıyas götürmeyecek derecede çok ciddi bir altyapıya sahiptir. Aynı şekilde gıda arz güvenliği, tarım potansiyeli noktasında baktığımız zaman diğer ülkelerde yaşanan olayların ülkemizde yaşanmadığını gördük. Bunun yanında şu an eğitim gören öğrencilerimize ulaşma noktasında çeşitli tedbirler artırma yönünde ortada bir gayret var. Bu pandeminin etkilerini minimize etmek anlamında Selçuk Bayraktar bey tarafından özellikle internet yoluyla uzaktan eğitimin kolaylaştırılması noktasında bir tablet kampanyası başlatıldı. Tablet bilgisayarların özellikle kırsalda yaşayan çocuklarımıza iletilmesi noktasında başlatılan bir kampanyaydı. Biz Tarım Kredi kooperatifleri TARNET olarak da bu kampanyaya 1000 tablet üzerinden katılmıştık. Milli eğitim bakanlığımız da yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde de bu 1000 tabletin 600 tanesini Erzurum ilindeki çocuklarımız için tahsisi uygun görüldü. Biz bugün protokol imzalarken tabletlerimiz de İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaştı” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Okay Memiş ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Fahrettin Poyraz, karşılıklı imzaları attı.

Yorumla
Facebook Twitter Telegram Whatsapp Linkedin Pinterest
{{begeni}} {{yorumsayi}}
5 Ocak 2021 21:30
Kullanıcı
{{item.IsimSoyisim==' '?"Kayıtsız Kullanıcı":item.IsimSoyisim}}
{{tariheCevir(item.KayitTarihi)}}

{{item.YorumMetni}}

{{item.BegenSay}}
Oturum Açınız

Yorum yazmak için oturum açmalısınız.

Oturum Aç Üye Ol

Mağazada Çok Satılanlar

Mağaza

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
{{item[0]}}
GÜNEŞ
{{item[1]}}
ÖĞLE
{{item[2]}}
İKİNDİ
{{item[3]}}
AKŞAM
{{item[4]}}
YATSI
{{item[5]}}